• Ново
Чудовиште BCBOD0012 Brazed Дијамант Core Малку, 1/2-Инчен
zoom_in

Чудовиште BCBOD0012 Brazed Дијамант Core Малку, 1/2-Инчен

DEN 372.24

Износ
check Во форма достапна за нарачката

1/2" brazed core малку. 5/8" нишка одговара на полирачите/ брусилки. 30/40 ронки дијамант.користете влажна или сува.recomended брзина : 2500 ВРТЕЖИ во минута.Чудовиште Brazed Дијамант Core Малку 1/2".Чудовиште вакуум brazed дијамант основни делови се многу агресивни и се во можност да се вежба мазна дупки со висока прецизност.Дијамант основни делови може да се вежба дупки без chipping на мермер, стакло, керамички плочки и други помеки камења.Тие може да се користи за да се вежба порцелански плочки сепак живот може да биде скратена значително.Чудовиште brazed дијамант основни делови имаат 5/8-11 тема за полирање и брусилки.Тие траат многу подолго отколку electroplated основни делови и други brazed основни делови.Секој малку обично ќе трае десетици дупчење дупки мермер и слични камења.

Избор на купувачот..