• Ново
Био Плас 6710 16mm Уни-Flex Безбедност Капи за Култура Цевки и Тест Цевки, Лаванда (Пакет на 1000)
zoom_in

Био Плас 6710 16mm Уни-Flex Безбедност Капи за Култура Цевки и Тест Цевки, Лаванда (Пакет на 1000)

DEN 756.24

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Ќе не аеросол кога се отвори.Течни тесни печат спречува примерок испарување.На Уни-Flex Безбедност Капа е дизајниран за да ги држат под centrifugation, нервоза, ладење и замрзнување.Растеглив, единствен повеќе-заклучување дизајн е далеку подобри Parafilm.Брави безбедно кон надвор од цевка усна за да се спречи испарувањето.Лесно, една рака отстранување и примена.За да ја затворите, притиснете надолу цврсто со палецот да се заклучува во место.За да го отворите, едноставно pry капа со палецот.Уни-Flex Safety Caps се достапни за широк спектар на биомедицински и индустриски апликации.На Уни-Flex Безбедност Капа течни тесни печат обезбедува примерок интегритет и го спречува spillage на серумски примероци.Уни-Flex Safety Caps заштита на вашиот лабораторија кадар од aerosols на високо инфективни организми, како што се ТБ и HTLV-II вирусот.

Избор на купувачот..