• Ново
Siglent Технологии SPS5042X Програмабилни Префрлување DC Напојување 1 Канал,40V/60A/720W
zoom_in

Siglent Технологии SPS5042X Програмабилни Префрлување DC Напојување 1 Канал,40V/60A/720W

DEN 309.12

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Номинална Излезен Напон : 40 V, Номинална Излезна Моќност : 720 W.Поставување и readback резолуција : 1 m V, 1 m A.OVP, OCP, LPP, еднократни лозинки заштита.Далечински Напон Сензори. 2.4-инчен OLED висока осветленост течни кристали, 170-степен агол на гледање.На SPS5000 X Серија има висока осветленост на 2,4 инчен OLED дисплеј, user-friendly човек-компјутер интерфејс, кој овозможува лесна контрола и мониторинг на учинокот.На SPS5000 X обезбедува висока резолуција напон и струја прилагодувања, прилагодлив уби стапки, листа на секвенца програмирање од предниот панел или преку LAN стандард/ USB интерфејс, аналогни контрола, и во текот-напон, струја, моќност, и температура заштита.

Избор на купувачот..