• Ново
LiftMaster SL595-5011G3 Екстремно Тешки Индустриски Слајд Портата Настроената 1/2HP 115VAC Една Фаза
zoom_in

LiftMaster SL595-5011G3 Екстремно Тешки Индустриски Слајд Портата Настроената 1/2HP 115VAC Една Фаза

DEN 1281.60

Износ
check Во форма достапна за нарачката

1 Hp, 115 VAC, еднофазен, GL Логика Одбор за Контрола и 24 VAC Додаток Излезна Моќ.UL325 во Согласност Entrapment Аларм со надворешни ресетирате и прилагодливи својствени entrapment заштита.Полни Системи Способност-Компатибилен со повеќето уреди за контрола на пристап и безбедноста додатоци.Индустриска Големина 0 Across-the-Линија Магнетни Обратен Контактор.Високо-Стартување на Моторот, Континуирано-Должност Индустриски Мотор со Заштита од Преоптоварување.Екстремно моќен дизајн поддржува портата должина до 90 нозе и портата тегови до на 2.500 фунти.Целосно затворен NEMA 3Р масло - тесни, водоотпорна lockable кабинет, како и високо-почнувајќи континуирано-должност вртежен момент на моторот со вградената заштита од преоптоварување обезбеди солиден и сигурен перформанси.Овој модел е UL325-согласност за Класа I, II, III, и IV.

Избор на купувачот..