• Ново
U8 WiFi Модем, Лесно да го Користите Адаптер Широк Компатибилност Широка Покриеност Силен Сигнал за 2000 за Vista за(Црна)
zoom_in

U8 WiFi Модем, Лесно да го Користите Адаптер Широк Компатибилност Широка Покриеност Силен Сигнал за 2000 за Vista за(Црна)

DEN 1377.60

Износ
check Во форма достапна за нарачката

За покривање на широк простор и силен сигнал, можете да уживате сигурен безжичен интернет секаде каде што оди.Лесен за употреба, plug and play, можете да сурфате на Интернет без никаков напор колку што имаат напојување.Безжична конекција со брзина до 150 Mbps, и можете да уживате во моќен интернет искуство на сурфање, разговори или да играат онлајн.Широк компатибилност, може да се користи во различни системи, за 2000 / XP / Vista / Win7 / Win8 / OS X / Андроид.Едноставно приклучете го уредот во USB-порта на вашиот компјутер за да се поврзете на интернет безжично или да се создаде жариште.Функција : 1. Безжична конекција со брзина до 150 Mbps, и можете да уживате во моќен интернет искуство на сурфање, разговори или да играат онлајн.2. Лесен за употреба, plug and play, можете да сурфате на Интернет без никаков напор колку што имаат напојување.3. За покривање на широк простор и силен сигнал, можете да уживате сигурен безжичен интернет секаде каде што оди.4. Едноставно приклучете го уредот во USB-порта на вашиот компјутер за да се поврзете на интернет безжично или да се создаде жариште.5. Широк компатибилност, може да се користи во различни системи, за 2000 / XP / Vista / Win7 / Win8 / OS X / Андроид.Како да го Користите : Plug и play Specification : Предмет Тип : Adapter Material : ABSModel : U8 Chip : За MDM9 X07 SIM Картичка Тип : Micro SIMInternet Стандард : LTE (B2/Б4/B5/B7/B13/Б12/B17/B25/B26/B66/B41), WCDMA (B2/Б5), GSM (B5/Б8/Б3/B2)Врв го Оценувате : DL/150 Mbps, УЛ/50 Mbps Wi Fi Протокол : 802.11 b / g / n Wi Fi Фреквенција : 2412 MHz-2472 MHz Wi Fi Безбедносен Режим : Отворена, WPA-PSK, WPA2-PSKFor 2000 / XP / Vista / Win7 / Win8 / OS X / Андроид : Пакет за Поддршка на Листата за : 1 x Мрежа Adapter1 x Корисникот Manual Note : 1. Производот бара SIM картичка да се користи (SIM картичка не е вклучена во листата).2. Производот само поддржува LTE (B2/Б4/B5/B7/B13/Б12/B17/B25/B26/B66/B41), WCDMA (B2/Б5), GSM (B5/Б8/Б3/B2) интернет стандарди ве Молиме потврдете дали SIM картичката е компатибилна пред купување.

Item Type:
Adapter
Material:
ABS
Model:
U8
Chip:
For MDM9X07
SIM Card Type:
MicroSIM
Internet Standard:
LTE (B2/B4/B5/B7/B13/B12/B17/B25/B26/B66/B41), WCDMA (B2/B5), GSM (B5/B8/B3/B2)
Peak Rate:
DL/150 Mbps, UL/50Mbps
WiFi Protocol:
802.11b / g / n
WiFi Frequency:
2412MHz-2472MHz
WiFi Security Mode:
Open, WPA-PSK, WPA2-PSK
For 2000 / XP / Vista / Win7 / Win8 / OS X / Android:
Support
Package List:
1 x Network Adapter1 x User Manual :
1. The product requires a SIM card to be used (the SIM card is not included in the list). :
2. The product only supports LTE (B2/B4/B5/B7/B13/B12/B17/B25/B26/B66/B41), WCDMA (B2/B5), GSM (B5/B8/B3/B2) internet standards Please confirm whether the SIM card is compatible before purchasing. :

Избор на купувачот..