• Ново
Флексибилни Серпентина Тековната Сензор, ETCR300FA Тековната Трансформатор, Не Контакт Тековната Сензор, Не Магнетни Сатурација за Густо Наредени Места,
zoom_in

Флексибилни Серпентина Тековната Сензор, ETCR300FA Тековната Трансформатор, Не Контакт Тековната Сензор, Не Магнетни Сатурација за

DEN 928.56

Износ
check Во форма достапна за нарачката

ОПИС на ПРОИЗВОДОТ : Составен од калем и рачка, серпентина дел нема изложени метални проводници, не контакт мерење, безбеден и сигурен.ШИРОКА ПРИМЕНА : Главно се користи за детекција на AC протекување на струја, голема струја, висока цел хармоничен струја (до 400 пати), комплексни бранови струја, минливи импулс тековната фаза, електрична енергија, фактор на моќност, итн.КОРИСТЕТЕ СЦЕНИ : Мали димензии, мала тежина, исклучителна појава, мека и еластична, погоден за тесен средини и на места со густа кабли.КАРАКТЕРИСТИКА : toroidal серпентина рамномерно рана на не ferromagnetic материјали нема hysteresis ефект, речиси фаза грешка, без магнетно сатурација, и крајно висок линеарност.ДОБРИ ПЕРФОРМАНСИ : Овој производ со широк мерен опсег, висока точност, силна сигурност, одговор фреквентен опсег 0.1 Hz‑1 MHz.Функција : 1. Составен од калем и рачка, серпентина дел нема изложени метални проводници, не контакт мерење, безбеден и сигурен.2. Мали димензии, мала тежина, исклучителна појава, мека и еластична, погоден за тесен средини и на места со густа кабли.3. Овој производ со широк мерен опсег, висока точност, силна сигурност, одговор фреквентен опсег 0.1 Hz‑1 MHz.4. На toroidal серпентина рамномерно рана на не ferromagnetic материјали нема hysteresis ефект, речиси фаза грешка, без магнетно сатурација, и крајно висок линеарност.5. Главно се користи за детекција на AC протекување на струја, голема струја, висока цел хармоничен струја (до 400 пати), комплексни бранови струја, минливи импулс тековната фаза, електрична енергија, фактор на моќност, итн.Како да го Користите : 1. Со интегратор, тоа е лесно да се интегрираат во друга опрема, како што се на фазата на откривање анализатори, индустриска контрола уреди, податоци дрвосечачи, oscilloscopes, хармонично анализатори, моќ квалитет анализатори, висока точност дигитални multimeters, минливи влијание рекордери, Дистрибуиран мерен систем, заштита system2. Стави коло да бидат тестирани во круг, и тоа може да се користи по моќ on3. За набљудување на инструмент може да се добие data Specification : Предмет Тип : Флексибилни Серпентина Тековната Sensor Model : ETCR150 FAMaterial : ABSApplication : Електроника индустрија, енергија комуникации, опрема за производство, електрична мрежа одржување Функција AC протекување на струја, голема струја, висока цел хармоничен струја, комплексни бранови струја, минливи, inrush струја, pha.

Item Type:
Flexible Coil Current Sensor
Model:
ETCR150FA
Material:
ABS
Application:
Electronics industry, power communications, equipment manufacturing, power grid maintenance
Function AC leakage current, large current, high order harmonic current, complex waveform current, transient inrush current, pha :

Избор на купувачот..