• Ново
3.7 V 1000mAh baterie 10.440, Литиум Li-ion Батерии Замена Клетки за Електрична Жилет Глувчето,4pcs
zoom_in

3.7 V 1000mAh baterie 10.440, Литиум Li-ion Батерии Замена Клетки за Електрична Жилет Глувчето,4pcs

DEN 671.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Батерија 10440 AAA големина литиум батерија li-ion батерии.Квалитетот челик школка, многу цврсти и издржливи, ефикасно да го спречува батеријата од протекување, животната средина пријателски, тестирани под строга контрола на квалитетот стандарди.Стабилни перформанси, мала внатрешна отпорност, не "меморија ефект".Safe зелена енергија, штити од краток спој, со текот на испуштање, во текот на полнење и над-струја, ефикасно да го продолжи животниот век на батеријата.Висока енергетска густина и долг полнење циклуси се направи идеален за долгорочна секојдневна употреба.Specifications Battery Тип : 10440 Chemistry : Lithium Nominal Напон : 3.7 VCharging Напон : 4.2 VCapacity : 1000m Ah Charging Кругови : најмалку 500 times Battery Врвот : Копчето top Net Тежина : Околу 9g/0.32 oz Size(H*D) : За 44.6x10.3мм/1.76x0.41".

Избор на купувачот..