• Ново
5pc Exell S76PX 1.55 V Сребрени Оксид Батеријата 303 357 SR44 V357 GS13
zoom_in

5pc Exell S76PX 1.55 V Сребрени Оксид Батеријата 303 357 SR44 V357 GS13

DEN 334.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Напон : 1.55, Amperage : 150m Ah, Хемија : silver_oxide.Должина : 0.210, Ширина : 0.450, Висина : 0.210, Со Дијаметар : 0.45. 357 / 303. 5x Exell S76 PX 1.55 V Сребрени Оксид Батеријата 303 357 SR44 V357 GS13 , Exell Батерии не само што им обезбеди на потрошувачите со висока ефикасност, долго-траен перформанси, тие, исто така, функционира како замена на батерии за низа на заеднички и единствен апликации.Кои се движат од гроздобер камера опрема за софистицирана опрема за тестирање, Exell Батерии може да ги задоволи потребите на сите потрошувачи.Тип : Сребро Оксид.Напон : 1.55 V. Дијаметар : само 11,6 mm.Висина : 5.4 mm.Исто така познато и како : D303, D357, D303/357, GS13, 228, 357, 280-62, J, SB-B9, SR1154, SR44, SR44 W, SR44 H, 541, SP357, V357, 4276, KS76, 280-8, SR76 E, 1131 SO.Оваа 357 или SR44 е популарна сребро-оксид клетки најчесто се користат во часовници.Тие имаат рок на траење од 5 + години, па зошто да не купат две или повеќе.Искористете ги предностите на нашата намалена цена и бидете сигурни дека вие не сте оставени без да се види на следниот пат кога вашата батерија снема.Оваа 357 или SR44 Сребро Оксид клетка има потполно исти димензии како помалку скапи LR44s, и понекогаш може да биде заменет од страна на овие алкални батерии.Ако вашата апликација е играчка, калкулатор или други не-прецизност електронски уред, можете да го нарачате на помалку скапи LR44 наместо 357.Specifications Output Напон : 1.55 V, Хемија : Сребро Оксид, Батеријата Големина : 357 / 303, Висина : 5.4 mm, со Дијаметар : само 11,6 мм, Земја на Производство : Кина.

Избор на купувачот..