• Ново
QUQUTWO DC5-38V Мултифункционален Voltmeter Ammeter Електронски Товар за Батеријата да се Следи Тестер
zoom_in

QUQUTWO DC5-38V Мултифункционален Voltmeter Ammeter Електронски Товар за Батеријата да се Следи Тестер

DEN 266.40

Износ
check Во форма достапна за нарачката

* Мерење коло црпи енергија од моќ влез порта и не бара дополнителен кабелот за напојување. * LCD дисплеј, кој може да се прикаже на напон, струја, моќност, испуштање m AH, испуштање на времето и температурата на работа. * Комплетна заштита механизам со различни права, како што се undervoltage заштита, overvoltage заштита, како прекуструјна заштита, надвладее заштита, overtemperature заштита, прекувремена работа заштита и над капацитет. * Overcharge и overdischarge контрола на батеријата може да се постигне со поставување соодветни undervoltage заштита и overvoltage заштита за прагови. * Timed (темпирај) и измерени батеријата полнење и празнење може да се постигне со поставување соодветни истек на време за заштита и над капацитет за заштита на прагови. 4. Кратко притиснете го копчето за НАД. на копчето за да се префрлите на параметарот интерфејс, кој треба да се постави.Кратко притиснете + или - копче за да ја прилагодите параметар, долго притиснете + или - копче за да се направи параметар се зголеми постојано или континуирано.Во батеријата празнење апликации, OVP треба да се постави над максималното батеријата напон, до 38 V.Прилагодување на LVP на најниско напон е дозволено од страна на батеријата (овој напон треба да се однесуваат на параметри во батеријата прирачник).Општо земено, минимум празнење напон од 12 V литиум батерија е 9.2 V. 24 V.Минималната празнење напон на литиум батерија е 18.5 V. 5. Притиснете и задржете на копчето за да излезете од поставување на владата.6. Кратко притиснете на копчето, индикаторот светлината е секогаш за, на излез е за, и батеријата ќе почне да се празни.7. Ако батеријата напон капки на вредност утврдена од страна на LVP, на излез е исклучено, на батеријата ќе престане празнење, LCD екран прикажува LVP, на индикатор светлото трепка, и ѕвончето аларми.8. Ако ви треба време за испуштање или фиксен капацитет на испуштање, можете да го поставите OHP (времето) или OAP (фиксен капацитет) параметри во поставувањето на владата.Поставување чекори : Под setup интерфејс, кратко притиснете го копчето за ШВ копчето да се префрлиш на OHP или OAH интерфејс.Кратко притиснете на копчето за да се претвори од времето или постојано капацитет функција.LCD интерфејс движи од ИСКЛУЧУВАЊЕ на дигиталната.Притиснете на + или - за да го прилагодите параметар големина.По поставување на параметри, притиснете и задржете на копчето за да излезете од поставување интерфејс.Кога времето или капацитет да достигне постави вредност, на излез да се исклучи и го запира извршувањето.LCD дисплеи на OHP или OAP код, на индикатор светлото трепка, и ѕвончето аларми.

Избор на купувачот..