• Ново
Челик Само-Дупчење Завртка, Црна Оксид Заврши, Хексадецимален за Миење Главата, Дупчиња Диск, #2 Ударна Точка, #8-18 Тема Големина, 1/2 Должина (Пакување од 100)
zoom_in

Челик Само-Дупчење Завртка, Црна Оксид Заврши, Хексадецимален за Миење Главата, Дупчиња Диск, 2 Ударна Точка, 8-18 Тема Големина,

DEN 179.04

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Црна оксид заврши нуди лесна отпорност на корозија и подмачкување.Хексадецимален за миење главата има прирабница за дополнителна контрола со парење површината.Дупчиња диск има линеарна слот за употреба со рамна сечилото на возачот.Челик само-дупчење завртка со црна оксид заврши има хексадецимален за миење глава и дупчиња диск.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Црна оксид заврши нуди лесна отпорност на корозија и подмачкување.На хексадецимален за миење главата има шест рамни страни дека клучеви може да потпора да се сврти од страна, овозможување на употреба кога нема простор над главата за шрафцигер.На страната делува како миење да се зголеми fastener е имајќи површината и дистрибуција на стегање сила врз поголема површина, со обезбедување на контрола и намалување на штета на парење површини.На дупчиња диск има линеарна слот за употреба со рамна сечилото на возачот.Авто-дупчење завртки, еден вид на само-прислушување завртки, се навој сврзувачки елементи што вежба сопствената дупка и конец за тоа како тие се инсталирани.Обично само се препорачува за употреба со метална, авто-дупчење завртки се достапни со крила кои овозможуваат употреба кога за прицврстување на дрво за да метал.На вежба точка должина треба да биде доволно долго за да навлезат и материјали се поставуваат пред провира дел достигне материјал.

Избор на купувачот..