• Ново
Perlglow КОЧАН LED Лента на Светлина, 24V LED Светло Лента Без Точка 90 W, 520Ft-1700M Lumens, CRI 93+, Dimmable LED Лента, Светлата за Спалната соба, Под Кабинет, Кујна, DIY Осветлување, Мека Бела 27
zoom_in

Perlglow КОЧАН LED Лента на Светлина, 24V LED Светло Лента Без Точка 90 W, 520Ft-1700M Lumens, CRI 93+, Dimmable LED Лента, Светлата

DEN 696.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

ПАРЧЕ Лента на Светлина : КОЧАН led лента, светлата карактеристики униформа осветленост, без потреба за дополнителни дифузен покрива или додатоци.Кој премија лесна линија на светлината.На 2700k led лента извор на светлина пакување технологија е директен чип пакетот на одборот, кочан е подобрена светлина ефикасност, подобрување на сјајот ефект на светлина и намалена светлина на косата.Номинална живот до 50.000 часа.Лесна КОЧАН дизајн : Лесна кочан led лента светло дизајн кој се елиминира речиси сите ПРЕДВОДЕНА dotting и непрекинат опсег на беспрекорна светлина нема излез со pixelated жаришта-дури и без објектив.Ниска топлина, Каналот не се потребни за топлина мијалник.Овие led светло ленти се Достапни во Мека Бела 2700k со двојно крајот impute струја опција.Супериорен Осветлување Искуство : Led Лента Осветлување, во споредба со редовни оние, се помеки и униформа, која се побезбедни за твоите очи.Led ленти светлина има подобар дисипација на топлина од другите, па тоа е безбедно за деца и домашни миленици да се допре.На 24 DC volt низок профил светлина произведува 520 ft-1700 Излез lumens во 5.5 ft-18 Wattage на високо боја рендерирање индекс (CRI)93>.Зголемување на светлината на излез од 50% се постигнува со зрак агол на 170 степени.Dimmable : излез на dimmable мека бела led лента може да се намали од 5% до 100% , што овозможува контролирана осветлување на животната средина врз основа на вашите желби, без треперење.На dimmable led лента, светлата се Заштитени од допир со прсти и објекти поголема од 12 millimetres(IP 20), Тие се совршено мека бела led светло ленти за спалната соба, кујна, под кабинети, и насекаде во затворен простор, кој бара осветлување.Сертификација и 3-годишна Гаранција : Pearlglow нуди 24v led лента светла бела мека кои се УЛ наведени.УЛ поставува индустријата широк стандарди за нови производи.Овие производи се постојано се проверуваат за да се осигура дека тие ги исполнуваат стандардите.Нашите led светло ленти доаѓа со 3-годишна гаранција.Контактирајте со нас ако има проблем со led светло лента.

Избор на купувачот..