• Ново
2 Пакети Компатибилен Втиснување Лента Стандард Ламинат Канцеларија Етикетирање Лента Замена за KINGJIM TEPRA LR5C
zoom_in

2 Пакети Компатибилен Втиснување Лента Стандард Ламинат Канцеларија Етикетирање Лента Замена за KINGJIM TEPRA LR5C

DEN 333.60

Износ
check Во форма достапна за нарачката

【Парична казна Изработка】површина е обработена од страна слој, кој ќе го задржи убава за долго време и повеќе погоден за високи температури и специјални пригоди. 【Погоден За】етикета Печатач лента поседуваат јасно униформа црна пишување и парична казна хартија текстура.Оваа печати етикета лента е широко се користи во многу прилика, која паста без да остават печати. 【Термичка Хартија Материјал】Направени од висока класа термичка хартија материјал, кој е издржлив за долг животен век. 【Доволно долго】должината на лента е доволно без недостаток, која ќе гарантира за исполнување на вашите потреби.Можете да интервенира било должината што треба. 【По-продажбата на Услугата】Ние ќе работиме напорно за да се направи сте задоволни, ако имате било какви прашања, предлози или мислења за производот, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе бидеме среќни да помогнеме.Спецификација : Предмет Тип : Print Етикета Лента Материјал : Термичка хартија Функција : Термички етикета хартија, јасно пишување, црна пишување, фина хартија Ширина : Прибл. 1.5 cm / 0.6 во Должина : Околу. 4m / 13.1 ft Пакет Листата : 2 x Pack Печати Етикета Лента.

Item Type:
Print Label Tape
Material:
Thermal paper
Function:
Thermal label paper, clear writing, black writing, fine paper
Width:
Approx. 1.5cm / 0.6in
Length:
Approx. 4m / 13.1ft
Package List:
2 Pack x Print Label Tape :

Избор на купувачот..