• Ново
COOLOO Деца Сина Светлина Блокирање Очила 2 Пакет,Компјутерски Игри ТВ Очила за Момчиња и Девојчиња на Возраст 3-15 Blu-ray Филтер & Анти-Отсјај & напрегање на очите
zoom_in

COOLOO Деца Сина Светлина Блокирање Очила 2 Пакет,Компјутерски Игри ТВ Очила за Момчиња и Девојчиња на Возраст 3-15 Blu-ray Филтер

DEN 2260.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

【ЗАШТИТА на ОЧИТЕ НА ДЕЦАТА】- анти-сина светлина очила kidss очите и може да види сè како и обично.Пред да замине на фабрика, секоја eyeglass има поминато низ ригорозни тестирање.Осигурете се дека очила за да може ефективно да се филтрираат сина светлина.Долго време на изложеност на сина светлина ќе доведе до дигитално око замор.Облечен вашиот COOLOO игри очила сина светлина блокирање, нема повеќе уморни очи.Намалување на замор на очите и чувствителност на светлина кога се соочуваат со дигитални екрани.Вашите деца ќе не страдаат од несоница поради долготрајната употреба на електронски производи или читање.Одржување на добар квалитет на спиење е многу важно за децата.Електронски производи испуштаат штетни сина светлина и да влијае на видот,.Детските очи се повеќе кршливи од возрасните и се со поголема веројатност да се nearsighted,.Како да се заштитат децата очи отсекогаш бил тежок проблем.COOLOO сина светлина блокирање на очила за да може ефективно да го блокира овие штетни сина светлина.и намалување на замор на очите предизвикани од долготрајно користење на компјутери или мобилни телефони.Дали вашите деца страдаат од главоболки се од долго време екранот време?.Да се биде во сина светлина средина за долго време ќе влијае на мозокот, нервите.Предизвикува слаба концентрација, главоболки и лошите духови.COOLOO сина светлина филтер очила за дете ќе пресилвам вашето деца здравство со блокирање на штетната сина светлина,додека да им се овозможи на сите други корисни светлина.Здрав раст на децата е everyones сакаат.

Избор на купувачот..