• Ново
Microblading Пигмент Брзо Боење Полу‑Трајна Тетоважа Мастило LipTattoo Пигмент LipTattoo Пигмент (2#)
zoom_in

Microblading Пигмент Брзо Боење Полу‑Трајна Тетоважа Мастило LipTattoo Пигмент LipTattoo Пигмент (2)

DEN 563.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Концентрирани боја и извлечена од страна на професионални технологија, без тешки метали, лесна и здрава.Концентрирани боја и извлечена од страна на професионални технологија, без тешки метали, лесна и здрава.Висок квалитет на боја материјал, брзо и единствен боење и добра боја на задржување, природен ефект посебно дизајниран за тетоважа.Слама тип дизајн на пигмент шише за да се обезбеди без отпад употреба, погодно истиснување главата за лесна употреба.Запечатени складирање, протекување доказ, лесен за чување.Мулти‑боја опционално, може да се користи тетоважа пракса или човечка работа.Спецификација : Предмет Тип : Microblading Пигмент Текстура : Течни Нето Содржина : 15ml рок на траење : 3 Години Ефикасност : растворлив во Вода, стабилност, трајност, концентриран крем серум, парична казна боја, добра пенетрација, брзо боење, добра боја задржување и не е лесно да се decolorize.Употреба : се Тресат добро пред употреба, чистење на веѓа областа која треба да биде изменета, се преземе соодветна количина од овој производ и тест на областа која треба да биде изменета.Складирање : да се Избегне светлина и се чуваат на собна температура 1# : Природни и влажна боја, полна со шарм, погоден за убави девојки со бела кожа. 2# : Портокал розова боја серија, покажуваат бела боја на кожата, погодна за мода жените. 3# : Праска боја, црвена и розова, младешки и убави, природни усна боја, погодна за жени кои сакаат мат шминка. 4# : најбрилијантните боја, може да го зголеми сјај на усните, намалување на усна линии, погодни за било која возраст. 5# : Rose red систем, домот боја, покажува зрели женски шарм. 6# : Светло-црвени бои, погоден за сите возрасти. 7# : Боја на конверзија, за црна, виолетова, темно усните, боја на конверзија го оценувате на 100% .Пакет Листа : 1 x Microblading Пигмент.

Item Type:
Microblading Pigment
Texture:
Liquid 
Net Content:
15ml 
Shelf Life:
3 Years 
Efficacy:
Water soluble, stability, durability, concentrated cream serum, fine color, good penetration, fast coloring, good color retention and not easy to decolorize.
Usage:
Shake well before use, clean the eyebrow area that needs to be modified, take proper amount of this product and smear on the area that needs to be modified.
Storage:
Avoid light and stored in room temperature 
1#:
Natural and moist color, full of charm, suitable for lovely girls with white skin.
2#:
Orange pink color series, show white skin color, suitable for fashion women.
3#:
Peach color, red and pink, youthful and beautiful, natural lip color, suitable for women who like matte makeup.
4#:
The most brilliant color, can enhance the gloss of the lips, reduce the lip lines, suitable for any age.
5#:
Rose red system, elegant color, showing mature female charm.
6#:
Bright red colors, suitable for all ages.
7#:
Color conversion, for black, purple, dark lips, color conversion rate of 100%.
Package List:
1 x Microblading Pigment :

Избор на купувачот..