• Ново
Zopsc-1 USB на HDMI Конвертор Адаптер Кабел USB за да High Definition Multimedia Interface Адаптер со Диск се Прошири Екранот на Уредот на Компјутер, Лаптоп, Лаптоп КОМПЈУТЕР(Сив)
zoom_in

Zopsc-1 USB на HDMI Конвертор Адаптер Кабел USB за да High Definition Multimedia Interface Адаптер со Диск се Прошири Екранот на

DEN 383.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Конверторот работи со приложените возачот, и брзина на пренос е два пати толку брзо како и оние обичните.На USB3.Од 0 до HD multimedia interface адаптер кабел може да трансфер на мал екран, видео голем екран за гледање, а квалитетот на сликата не е намалена.Поддржува истовремено аудио и видео пренос, додека избегнување на ghosting и намалување на проблеми.Интерфејс користи позлатени технологија, кои можат ефикасно да се намали за пренос на тежината и зголемување на пренос на податоци стапка.Изработен од ABS и алуминиумски легури материјали, отпорност и отпорност на корозија, може да се користи за долго време.Како да го Користите : употребата на овој производ бара специфичен софтвер возачот, и CD со возачот е вклучен, и корисникот треба да го инсталирате пред тоа може да се користи нормално.Инсталација Чекори : ①Put CD во CD диск на компјутер и друга опрема, и дијалог-кутија ќе се појави; ②Two датотеки ќе се прикажат по кликнување на Отворено; ③According на вашиот сопствен компјутерски систем, двоен‑клик на соодветните датотеката за да се отвори и влезе инсталација фаза.По утврдувањето на инсталациската папка и старт менито папка, да чекаат за да ја завршите инсталацијата; ④ Рестартирајте го компјутерот; ⑤After рестартирање, можете да ја отворите во лентата со задачи или старт менито.Спецификација : Предмет Тип : USB да HD Multimedia Interface Адаптер Материјал : ABS + Алуминиумски легури USB Влез : USB3.0 (1920 x 1080) наназад компатибилен со USB2.0 (800 x 600) HD Multimedia Interface Резолуција : До 1080 P / 60 HZ Максимална Брзина : 5.0 Gbps Пакет Листа : 1 x USB да HD Multimedia Interface Adapter1 x Возачот ЦД 1 x Прирачник за Корисникот Забелешка : ве Молам не се стави производот во место подлежи на корозија.Ве молиме не расклопување тоа без одобрение, а на штета нема да бидат вратени.Ве молиме не се стави производот во влажни или отворен пламен област.

Item Type:
USB to HD Multimedia Interface Adapter
Material:
ABS + Aluminum alloy
USB Input:
USB3.0 (1920 x 1080) backward compatible with USB2.0 (800 x 600)
HD Multimedia Interface Resolution:
Up to 1080P / 60HZ
Maximum Speed:
5.0Gbps
Package List:
1 x USB to HD Multimedia Interface Adapter1 x Driver CD :
1 x User Manual :
Note:
Please do not place the product in a place subject to corrosion. :
Please do not disassemble it without authorization, and the damage will not be returned. :
Please do not place the product in a humid or open flame area. :

Избор на купувачот..