• Ново
Toolocity CBVB010 Brazed Дијамант Core Малку, 10мм
zoom_in

Toolocity CBVB010 Brazed Дијамант Core Малку, 10мм

DEN 496.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

3/8" месо тело ќе одговара на повеќето вежби. 50/60 Ронки дијамант.Brazed дијамант core малку.Вкупната должина на бит е 2".За дупчење стакло, порцелан и керамички плочки.Brazed Дијамант Core Бит - 10мм.Вакуум Brazed Дијамант Основни Делови се многу агресивни идеален за дупчење стакло, керамика и порцелан плочки оставајќи мазни рабови без chipping.Вакуум brazed технологијата е супериорна во однос на electroplating во кои делови траат многу подолго од електро-обложено дијамант битови.Тие обично може да се вежба повеќе од 30 дупки иако живот е зависен од видот на материјалот.

Избор на купувачот..