• Ново
Pikasola Жариште Микро Соларни Инверторот 1200W MPPT со IP65 Водоотпорен, Грид Тај Инвертер со 110V Чиста синусен облик AC Излез,СТАН Следи Соларната Конвертор се Поврзете 4 пар
zoom_in

Pikasola Жариште Микро Соларни Инверторот 1200W MPPT со IP65 Водоотпорен, Грид Тај Инвертер со 110V Чиста синусен облик AC Излез,СТАН

DEN 8853.12

Износ
check Во форма достапна за нарачката

1.(-Високи перформанси-) Максимална моќност точка следење (инверторот), пренос на електрична енергија го оценувате до 99%.Излез 110 V Чиста синусен облик AC Струја.Автоматско препознавање на 50 Hz/60 Hz фреквенции. 2.(-Интелигентни manage-)СТАН за мониторинг на управувањето.Корисникот далечина можат да го контролираат инверторот и исклучување, видете на работење и производство на енергија податоци од инверторот.Стан софтвер кој се користи е компатибилен со голем број на паметен телефон или подлога. 3.(-Копче за функција-) Микро соларни инверторот со супер максимална моќност фати алгоритам (слаба светлина алгоритам); Обратна сила пренос; Висока прецизност фаза на откривање. 4.(-Безбедност-) моќ инверторот има IP65 водоотпорен struct; Анти-громот, рѓа-доказ за сопственост дизајн; Влез /излез е целосно изолирани за заштита на електрична безбедност; Над и под напон заштита; Над и под фреквенција заштита; Islanding заштита. 5.(-Добри Топлина Дисипација и Лесно се Инсталира-) Соларни Конвертор Тело целосно се направени од алуминиум кој може да се направи тоа има добри топлина дисипација перформанси.И микро конвертор исто така го прави лесно да се инсталира и одржување обично.Максимална влезна моќност : 1200 Вати.Врв моќ за следење напон 22-50 V.Min/ max, почнувајќи напон 22-55 V.Водоотпорен оценка IP65. Максимална СТРУЈА кратки-коло : 60 A.Максимална текст оперативни тековната 54.5 A. Номинална излезна струја : 10 A.Номинална напон спектар 80-160 VAC.Номинална фреквенција на опсегот 48-51/58-61 Hz.Се препорачува користење на соларни панели : Моќ 4*300 W,отворено коло напон 36-50 VOC.Белешки : . *Ве молиме да се поврзете на инверторот по операција настава покаже погоре.Ако имате било какви прашања,ве молиме контактирајте со нас. *Не-професионалци не расклопување.Само квалификуван персонал може да го поправаат овој производ. *Ве молиме инсталирајте инверторот во ниска влажност и добро вентилирани место за да се избегне инверторот над-греење, и јасно околу запаливи и експлозивни материјали. *Кога го користите овој производ, избегне деца допирање на играње.Ве молиме да избегнете електричен шок.

Избор на купувачот..