• Ново
Promaster 6830 58mm Кружни Polarizer HGX Премиер Филтер
zoom_in

Promaster 6830 58mm Кружни Polarizer HGX Премиер Филтер

DEN 2087.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .Pro Master Кружни Polarizer - HGX ПРЕМИЕР 58mm.Овој Кружен Поларизирана Филтер овозможува на 30 проценти повеќе светлина стигнат до вашата камера од секојдневниот polarizers, додека намалување на рефлексии и подобрување на боја сатурација.Направена за фино леќи, HGX Премиер филтри се поединечно земјата, полирани и премачкани.Тие се одвратат нечистотија и пренесува брилијантен светлина за да се постигне најочигледен е можно слика.Заштитна : Repellemax II Анти-статички бариера е отпорен на прашина, нечистотија, масло, вода и отпечатоци од прсти.Најдобра Слика : врвни мулти-облоги и црна rimmed стакло помине најочигледен светлина на вашиот сензор.Силни и Издржливи : Ултра појачани стакло со отпорен на гребење на кожата.Светла : Екстремно висок видливата светлина трансмисија на вашата камера.

Избор на купувачот..