• Ново
Камелија Семе Органски Превозникот Масло Ладно-Цедените Чиста 16 Мл/1 Пивце
zoom_in

Камелија Семе Органски Превозникот Масло Ладно-Цедените Чиста 16 Мл/1 Пивце

DEN 652.56

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Ботаничкото Име : Камелија sinensis.Екстракција Метод : Ладно-Цедените.Се Добива Од : Семиња.Употреба Го Оценувате : 1-100% .Област на Потекло : Јапонија.Ароматични Опис : Има многу малку мирис, карактеристика на повеќето превозникот масла.Заедничка Употреба : Тоа е лесно се апсорбира од кожата, оставајќи свилен мазна, без мрсна чувство, што го прави еден од најдобрите чуваат тајни во козметички и нега на коса индустрија.Со векови нејзините се користи како традиционално средство за смекнување на косата и е исто така познат за зајакнување на ноктите.Конзистентност : Типични и Карактеристични на Превозникот Масла.Апсорпција : Камелија Семе Превозникот Масло е лесно се апсорбира во кожата и остава мазна завршница.Рок на траење : Корисници може да се очекува рок на траење до 2 години, со соодветни услови на чување (кул, надвор од директна сончева светлина).Ладење по отворањето се препорачува.Складирање : препорачливо е ладно-цедените превозникот масла се чуваат на ладно и темно место за одржување на свежината и да се постигне максимален рок на траење.Ако ладилник, донесе до собна температура пред да го користите.

Избор на купувачот..