• Ново
Кафе Сет,3PCS/Set Изолирани од Нерѓосувачки Челик, Двојно Ѕидови Чаши Млеко Чај Чаша со Чинијата Лажица Сет(180ml)
zoom_in

Кафе Сет,3PCS/Set Изолирани од Нерѓосувачки Челик, Двојно Ѕидови Чаши Млеко Чај Чаша со Чинијата Лажица Сет(180ml)

DEN 371.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

【Двоен Ѕид】Ова кафе поставите донесува двоен ѕид дизајн за да се намали топлина на косата и да ја задржите вашиот пијалок подолго, без разлика дали е топла или ладна. 【Издржлив Материјал】На кафе во собата е направен од висок квалитет, од нерѓосувачки челик, материјалот е силна, капка доказ, ' рѓа доказ, и може да се користи за долго време. 【Било Пијалок】Сите видови на пијалоци кои може да се стави во овој нерѓосувачки челик првенство, како што се cappuccino, чај, млеко, сок, итн.Нејзината едноставна изглед ги прави пијат повеќе вкусни. 【Погодна Прилика】Лесно да се чисти, погоден за различни сцени, многу погодна за кујни, хотели, кафулиња, барови, канцеларии, ресторани, чај куќи, итн. 【Елегантен Изглед】Мазна и дебели првенство, чинијата и лажица.Исклучителна пакување, тоа е совршен мал подарок избор, и тоа е исто така погоден за сопствена употреба.Спецификација : Предмет Тип : Кафе Сет Материјал : 304 од не ' Рѓосувачки Челик Боја : Како што е прикажано на сликата Лажица Должина : Околу.12.5 cm / 4.9 во Чинијата, Висина : Околу.1cm / 0.4 во Чаша со Рачка Ширина : Прибл.10.5 cm / 4.1 во Купот на Устата Дијаметар : Прибл.8cm / 3.1 во Тежина : Околу. 251-336g / 8.9-11.9 оз Пакет Листа : 1 x Чинијата 1 x Првенство 1 x Лажица Забелешка : 1. Ве молиме овозможи 1‑2in грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање. 2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Item Type:
Coffee Cup Set
Material:
304 Stainless Steel
Color:
As shown in the picture
Spoon Length:
Approx.12.5cm / 4.9in
Saucer Height:
Approx.1cm / 0.4in
Cup with Handle Width:
Approx.10.5cm / 4.1in
Cup MOuth Diameter:
Approx.8cm / 3.1in
Weight:
Approx. 251-336g / 8.9-11.9oz
Package List:
1 x Saucer :
1 x Cup :
1 x SPoon :
Note:
1. Please allow 1‑2in error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :

Избор на купувачот..