• Ново
TenNuoDa Правец на Притисок Предавателот,Висока Прецизност Сензори Микро Притисок Диференцијални Сензор Правец на Притисок Предавателот Црвено Микро Диференцијални
zoom_in

TenNuoDa Правец на Притисок Предавателот,Висока Прецизност Сензори Микро Притисок Диференцијални Сензор Правец на Притисок Предавателот

DEN 830.40

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Спецификации : Воздушен притисок предавателот, DC24 V моќ снабдување, 4-20m A повратен сигнал, 0.2%FS мерење на точност ±0.1%FS/℃ температура лебдат, 50cm/19.7 во кабел должина, 8mm/0.3 во кула устата дијаметар, -30℃ ~+80℃ амбиентниот температура.Исклучителна материјал : сензор за притисок, со користење на високо-квалитетни материјали, прецизен технологија, висока прецизност и стабилна работа, стабилни перформанси, издржлив и не е лесно да се оштети, долг животен век, точни мерења.Широк спектар на апликации : висока прецизност сензори се користат за животната средина притисок мерење во чисти соби, котли, прашина колектори, правосмукалки, електрани, клима, итн.Брз и лесен : висока прецизност сензор за притисок, мал и лесен изглед, стабилни перформанси, брз и лесен за инсталација и демонтажа, простор за заштеда на енергија, релативно лесна тежина, едноставна операција.Гаранција : Ако имате било какви прашања или сугестии, ве молиме слободно контактирајте со нас.Ние ќе се потрудиме да ви обезбеди со пријатен шопинг искуство.Функција : 1. Овој производ има висока сензитивност и висока точност, и силни анти-преоптоварување способност. 2. Силна анти‑мешање способност, високо интегриран сензор и засилувач коло, долгорочно стабилен и сигурен. 3. Направени од умре‑фрлија алуминиумски легури, 0 точка и точноста на коло не треба да се прилагоди. 4. Користење на уникатни стрес изолација технологија, по прецизни температурна компензација и висока стабилност засилување за обработка на сигналот на мери медиум е претворена во 4-20m A излезниот сигнал. 5. Со строга контрола на квалитет и обезбедување на квалитет, висока безбедност фактор, може да се користи со мир на умот.Спецификација : Предмет Тип : Ветрот Притисок Предавателот Материјал : Алуминиум легура Мерење Медиум : Не-корозивен гас Преоптоварување на Капацитетот : Single-ended минимум издржат напонот 4 Kpa, максимално го издржат напонот не може да надмине 25 пати опсег на Мерење на Точност : 0.2%FS повратен Сигнал : 4~20m A Напојување : DC24 V Жица Должина : Околу. 50cm / 19.7 во Пагоди Устата Дијаметар : Прибл. 8mm / 0.3 во Температурата Лебдат : ±0.1%FS/℃ Амбиентниот Температура : -30℃~+80℃ Животната средина Влажност : ≤85%RH Применливи Средина : Широко се користи во мерење притисок во чисти соби, котли, прашина колектори, правосмукалки, електрани, клима, итн.Големина : Прибл. 60mm / 2.4 во 51mm / 2in 45mm / 1.8 во 20mm / 0.8 во 64mm / 2.5 во 4mm / 0.2 во 40mm / 1.6 во 35mm / 1.4 во 30мм / 1.2 во 10мм / 0.4 во 1.5 mm / 0.1 во Пакет Листа : 1 x Правец на Притисок Предавател.

Item Type:
Wind Pressure Transmitter
Material:
Aluminum alloy
Measuring Medium:
Non-corrosive gas
Overload Capacity:
Single-ended minimum withstand voltage 4Kpa, maximum withstand voltage can not exceed 25 times the range
Measurement Accuracy:
0.2%FS
Output Signal:
4~20mA
Power Supply:
DC24V
Wire Length:
Approx. 50cm / 19.7in
Pagoda Mouth Diameter:
Approx. 8mm / 0.3in
Temperature Drift:
±0.1%FS/℃
Ambient Temperature:
-30℃~+80℃
Environmental Humidity:
≤85%RH
Applicable Environment:
Widely used in pressure measurement in clean rooms, boilers, dust collectors, vacuum cleaners, power plants, air conditioners, etc.
Size:
Approx. 60mm / 2.4in
51mm / 2in :
45mm / 1.8in :
20mm / 0.8in :
64mm / 2.5in :
4mm / 0.2in :
40mm / 1.6in :
35mm / 1.4in :
30mm / 1.2in :
10mm / 0.4in :
1.5mm / 0.1in  :
Package List:
1 x Wind Pressure Transmitter :

Избор на купувачот..