• Ново
VHS Касета На Просторот И Наука Серија ЈУПИТЕР, САТУРН & УРАН На Војаџер Мисии, 60 минути во lenght.
zoom_in

VHS Касета На Просторот И Наука Серија ЈУПИТЕР, САТУРН & УРАН На Војаџер Мисии, 60 минути во lenght.

DEN 2136.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Произведени од страна на Млазен Погон Лабораторија за НАСА.Ова Видео програмата ќе ве однесе на неверојатна милијарди километри патување на планетите Јупитер, Сатурн и Uranus.By На Findley Празник Филм Корп 60 минути.Исто така, има приказна на Herchel откривање на планета Уран.И Војаџер 2 spacecrafts испратени на овие планети за фотографија и ги учат.

Избор на купувачот..