• Ново
UXIYI Силиконска Смола Калапи, Епоксидна Смола Калапи,35Pcs Елени Шминка, Накит Екранот Лента Калапи за Полнење, DIY Смола Комплет Занаети
zoom_in

UXIYI Силиконска Смола Калапи, Епоксидна Смола Калапи,35Pcs Елени Шминка, Накит Екранот Лента Калапи за Полнење, DIY Смола Комплет

DEN 335.52

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Функција на Симпатична Елени Мувла : - Таму ќе има ритам на fawn главата каде што можете да ги внесете различни големини на рогови.Ние ви препорачуваме да користите лепак да се соберат на готовиот смола работи.Висок Квалитет на Силиконски Калапи Смола за Шминка Фах : - Овие силиконски калапи за смола се направени од висок квалитет со силиконска од страна на напредни техники, флексибилни, мазна, мека и лесен, лесен за употреба, де-мувла и чиста. 9-Слот Кармин Организатор мувла : - Поради кармин чување на мувла треба повеќе епоксидна смола се користи, и епоксидна смола е релативно тешка, па кога ќе се направи готовиот производ како кармин складирање или ashtrays, ве молиме да користите нешто да се поддржи и да ја поправите на мувла наоколу за да се спречи готовиот производ од deforming.Смола силиконски калапи се меки и се погодени од гравитација, не самиот производ проблем.Ако калапи премногу дебела ќе влијае demolding.Користење на demolding спреј ќе биде полесно да се demold.Совршен Подароци : - Нашата силиконска смола калапи се идеални за себе, членови на семејството, пријатели, секој кој сака diy занаети проект.Можете да ги испратите на вашите пријатели или семејството како роденден, Божиќ, денот на Мајката, денот на Вљубените, Нова Година на подарок.Овие смола калапи за шминка, накит може да се користи за накит екранот стојат, исто така, може да се сместат на earring,прстен,монета,кармин, шминка четки, итн.Разни апликации : - Овој DIY силиконски калап може да се направи занает проекти да се користи како ashtray, накит складирање плоча, цвет тенџере, дома табела декорација, trinket бонбони контејнери, свеќа сапун кутија, свеќа пен носителот итн.Придобивките & Features Cures кристал clear Resists yellowing High gloss Self-leveling Low odor Warm Совети : 1.Како да се исчисти : Вие не може да се мијат со топла вода и сапун, а потоа користете мека крпа за да ги избрише чисти.Не користете растворувачи за чистење на вашиот мувла.2.Како да се продавница : ве Молиме чувајте го смола силиконски калапи подалеку од директна сончева светлина и прашина.3.Како да се де-мувла : Можете да го користите мувла ослободување спреј, бебе, ја избришат или пад на сапун се меша со малку вода како ослободување агент, работа се сведува на мувла, тогаш притисни на проектот од дното.Ве молиме бидете сигурни дека вашата смола парче е целосно да се излечи.4.Како да се направи : Прелива смола во мерење првенство, полека мешајте за ослободување на меурчиња.Додавање на сјајот или пигмент во тоа ако ви треба.Потоа истурете го во вашиот мувла и полека мешајте.Оставете да стои 24 часа и го извади.9-Слот Кармин Организатор мувла Забелешка : 1.Поради кармин чување на мувла треба повеќе епоксидна смола се користи, и епоксидна смола е релативно тешка, па кога ќе се направи готовиот производ како кармин складирање или ashtrays, ве молиме да користите нешто да се поддржи и да ја поправите на мувла наоколу за да се спречи готовиот производ од deforming. 2. Смола силиконски калапи се меки и се погодени од гравитација, не самиот производ проблем.Ако калапи премногу дебела ќе влијае demolding.Користење на demolding спреј ќе биде полесно да се demold.

Избор на купувачот..