• Ново
Bulbrite Блескаво A21 Медиум Завртка База (E26) Сијалица, 1 Count (Пакување од 1), Антички
zoom_in

Bulbrite Блескаво A21 Медиум Завртка База (E26) Сијалица, 1 Count (Пакување од 1), Антички

DEN 353.28

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Совршен акцент осветлување за внатрешен и надворешен простор, низа светлата се создаде топло и богато амбиент.Сложена Филамент Design The Јамка серија replicates еден од најпознатите прослави јаглерод-филамент изградба дизајни, патентирани од страна на Томас Lumiled circa 1880.Овие рачно изработени, гроздобер светилки се совршен додаток на било антички или современите оркестарот.УНИКАТЕН ДИЗАЈН : Јамка серија replicates еден од најпознатите прослави јаглерод-филамент изградба дизајни, патентирани од страна на Томас Lumiled circa 1880.Овие рачно изработени, гроздобер светилки се совршен додаток на било антички или современите оркестарот.ПОВЕЌЕ намени : Овие A21 медиум светилки се идеални во секој дизајнер тела кога бараат да се комплимент или надградба на вашиот простор.Инспириран од Томас Lumiled оригиналната создавањето, Носталгични Колекција нуди сигурен естетски жалба со антички заврши, дефинирани steeple и сложена филамент дизајн.Совршен акцент осветлување за внатрешен и надворешен простор, низа светлата се создаде топло и богато амбиент.Инспириран од Томас Lumiled оригиналната создавањето, Носталгични Колекција нуди сигурен естетски жалба со антички заврши, дефинирани steeple и сложена филамент дизајн.За Bulbrite Bulbrite е водечки производител и снабдувач на иновативни извор на светлина решенија.Она што е во Кутијата Еден Bulbrite NOS25-ВИКТОР/A21 25-вати Носталгични Lumiled A21 сијалица Во Поглед NOS25-ВИКТОР/A21 25-Вати Носталгични Lumiled A21 Сијалица Одлична реплика на старинско светилки Светла filaments даде надвор топло, килибар сјај Совршен акцент на современите и гроздобер оркестарот Идеален за portables, таванот тела, отворено осветлувањето и сигнализацијата/покажува Среден база (E26) 25-вати крушка, 40 лумен светлината Одлична за лустери, sconces, и внатрешно осветлување ( приказ поголеми ).Совршен акцент осветлување за внатрешен и надворешен простор, низа светлата се создаде топло и богато амбиент.Историски светилки додадете идеален завршувањето на допир на автентичноста на тела.Тоа се вклопува во медиум (E26) основи, се пали на осветленоста на 40 lumens (со 2000 година Kelvin боја температура), и има типичен сијалица живот од 3.ДОСТАПНИ ОПЦИИ : На Викторија quad јамка филамент за оваа крушка е исто така понудени во стандардната A19 големина, средни A21 големина, и големи A23 големина.Тоа се вклопува во медиум (E26) основи, се пали на осветленоста на 40 lumens (со 2000 година Kelvin боја температура), и има типичен сијалица живот од 3.Разнесени Стакло Steeple Прикажување на крајот од векот производствени процеси, дефинирани steeple на Носталгични Собирање на ретровизори на совет произведен кога дува на стакло во сијалица плик.Ова 25-вати Lumiled A21 сијалица е одлична за лустери, sconces, и внатрешно осветлување.Одлична реплика на старинско сијалица (приказ поголеми).Користење на светилки оваа убава, вие ќе бидете сигурни дека да се направи влијание на било кој дизајн.Едноставен за инсталација и употреба, string светла помогне да се создаде совршена расположение.МЕКА БЕЛА СВЕТЛИНА : Со Kelvin резултат од 2000 секој, овие светилки емитираат топло бела светлина.Додава завршувањето на допир на автентичноста на тела ( приказ поголеми ).Античкиот Finish Leaving нема детали недопрени, на Носталгични Колекција е направена со антички обоена стакло потсетува на почетокот на стакло производство давање автентично гроздобер се чувствуваат.Она што е во Box Single Bulbrite NOS25-ВИКТОР/A21 25-вати Носталгични Lumiled A21 светлина bulb At на Glance NOS25-ВИКТОР/A21 25-Вати Носталгични Lumiled A21 Bulb Excellent реплика на старинско светлина bulbs Bright filaments даде надвор топло, килибар glow Perfect акцент на современите и гроздобер decor Ideal за portables, таванот тела, отворено осветлувањето и сигнализацијата/displays Medium база (E26) 25-вати крушка, 40 лумен brightness Great за лустери, sconces, и внатрешно осветлување (приказ поголеми).

Избор на купувачот..