• Ново
BLUblox Кристал Спиење+ Сино/Зелено Светло Блокирање Очила
zoom_in

BLUblox Кристал Спиење+ Сино/Зелено Светло Блокирање Очила

DEN 3238.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Најефикасен - Само Сино Блокатори кои го блокираат 100% на СИТЕ Сино/Зелено светло помеѓу 400nm и 550nm.ИЗГЛЕДОТ – Енергичен, забава и радосна.Кристал е посебен уште разбраното.КВАЛИТЕТ - Лесни рачно изработени рамки направени од сопствени ацетат со премиум пролет шарки за крајната удобност искуство.РАМКА FIT - Мал; МЕРЕЊА - леќа – 49mm / мост – 18mm / грб – 140mm.Со гордост се дизајнирани и произведени во Австралија.По гледањето на безброј примери на дигитални напрегање на очите, замор и лош сон зголемување од целиот свет ние тргна на месеци на истражување во она што беше предизвикува овие проблеми во современото општество.Сè што доведе назад во сина светлина!Знаевме дека мораше да филтер сина светлина во текот на денот и блок сина и зелена светлина по темнина да пристигне на оптимално решение.Ние во собата за револуционизира сина светлина леќа технологија во мисија да помогне за подобрување на животот на сите кои се изложени на вештачка сина светлина.Знаевме дека канцелариските работници кои ги користат нивните компјутер во текот на целиот ден, не би сакал да се носат жолто леќи.Значи, ние се развива нашата Blu Lite леќи кои ги филтрираат специфични штетната сина светлина од компјутери и дигитални уреди, додека задржување на нивните јасно изглед.За разлика од други компјутерски очила достапни, нашите Blu Lite леќи филтрираат САМО на штетната сина светлина и им овозможи на 100% од корист светлина преку.По повеќе истражувања, јасно е дека недостатокот на сончева светлина и прекумерно изложување на вештачко сина светлина во текот на денот беше недоволно.Ние се чувствува како сопствениот расположение беше помал во зимските месеци, па ние во собата за истражување на тоа како да се бори против оваа.Ние на крајот заклучи моравме да го блокираат одредени фреквенции на сина светлина, а во исто време прави блескава поглед на светот.Ние работевме со лекари и психолози за да се развие жолта леќа нарекува Summer Glo.Овој објектив создава перцепција на топол летен ден.Завршниот дел е целосно санирање на blueblocker за спиење леќа.Ние delved назад во академската литература и откриле дека не само сината светлина, но исто така зелено светло падна во сон нарушување зона.Ние соработува со Австралиски оптика специјалист и развиена црвена леќа багра која блокиран 100% од сино и зелено светло од 400-550nm која ние прогласен за Спиење+ леќа.Спиење+ донел сите други blueblockers инфериорни.Тие се толку ефективни Австралискиот Национален Фудбалски Тим го користи нашето Спиење+ леќи за борба против jetlag во 2018 Светското Првенство!.

Избор на купувачот..