• Ново
Benlari 2 ПРЕДВОДЕНА Пак Сигнали 1157 Пред 1156 Задните Светла Чад Леќа Опфаќа Полнење Компатибилен за Харли Туринг Софтејл Роуд Кинг Електра Глајд Пан Америка Спортските
zoom_in

Benlari 2 ПРЕДВОДЕНА Пак Сигнали 1157 Пред 1156 Задните Светла Чад Леќа Опфаќа Полнење Компатибилен за Харли Туринг Софтејл Роуд

DEN 693.60

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Компатибилност 1 : 【2 Инчи и 1157 Пред &1156 Задните】Тоа е 1156+1157 led пак сигнал светла за полнење компатибилен за Харли Дејвидсон Туринг Спортските Дуна Софтејл моделите со куршум стил задните 1156 еден контакт и пред 1157 двојно контакти .НЕ се вклопуваат 3-1/4 завртете сигнали.(Ве молиме проверете ја компатибилноста пред да нарачате).Компатибилност 2 : 【ве Молиме проверете го ова на прво место!】1157 Пред & Задните 1156За мотор со кочница светлина (опашка светлина) на задната страна на крилата ,обично пред се претвори сигнали е 1157 двоен Контакт,а задните се претвори сигнали е 1156 еден контакт.Ќе треба на Задните 1156 стил сигнали.Тоа е еден контакт на кој функционира единствено како се претвори сигнали.Светлосна Инсталација : 【Plug-and-play и Лесно да се Инсталира】Тоа е се справи со дизајн.Plug-and-play на Харли со пред 1157 + задни 1156" куршум стил куќишта со двојно контакти.Не се потребни дополнителни компоненти.Светлосна Инсталација : 【Plug-and-play и Лесно да се Инсталира】Тоа е се справи со дизајн.Plug-and-play на Харли со пред 1157 + задни 1156" куршум стил куќишта со двојно контакти.Не се потребни дополнителни компоненти.Чадот Леќи : 【Мазна и Одлична Светлина Пренос】Направен од висок квалитет на КОМПЈУТЕР пластика, го поклопецот на леќите може да ги заштити пак јачина на светлината внатре да бидат оштетени од прашина, нечистотија и други фактори.Одржување на јасна видливост без ослабување на LED светло.Пакетот Содржи:【6 Месеци Гаранција】1 Пар на 1157 пред се претвори сигнал светла.1 Пар на 1156 задните пак сигнали,2 Пар се претвори сигнал леќи.Компатибилност е важно,ве молиме проверете прво.Било какви прашања ве молиме контактирајте со нас,ние се реши тоа. 12 V,48 Led диоди.Ова овозможува да ги барате повеќе светлина за водење на светлина и да се сврти сигнал и ви овозможува да се повеќе се забележува.тоа имаат долг живот и одговара на повеќето мотоцикл систем совршено.напредни коло со ниска потрошувачка.Надградена Верзија со заштита од преоптоварување.Крајот сигнали имаат долг живот и одговара на мотоцикл систем совршено.Направен од висок квалитет на КОМПЈУТЕР пластика.Не напукнување,Не бледнее.Одржување на јасна видливост без ослабување на LED светло.Леќите се заштитува се претвори јачина на светлината внатре да бидат оштетени од прашина, нечистотија и други фактори.

Избор на купувачот..