• Ново
Нови Lon0167 Батеријата Напојува Тековната AC/DC Volts Отпор Тест Аналогни Multitester(Batteriebetriebener Strom AC/DC Volt Widerstandstest Analoger Multitester
zoom_in

Нови Lon0167 Батеријата Напојува Тековната AC/DC Volts Отпор Тест Аналогни Multitester(Batteriebetriebener Strom AC/DC Volt Widerstandstest

DEN 491.28

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Име на производ : Аналогни Multitester;Модел : ПАРТИ-360 TRX;AC Напон(Чувствителност) : 10 V/50 V/250 V/1000 V,±4%, 4.5 К ohm/V. DCVoltage(Чувствителност) : 2.5 V/10 V/50 V/250 V/1000 V,±3% 10 K ohm/V250 V/500 V,±3%, 2К ohm/V;DC Струја(Чувствителност) : 2.5 м/25m A/500m A,±3%, 0.3 V;DC Отпор : Rx1/Rx10,±3%Rx1 Center Вредност 20 Rx100/Rx1k,±10%.Поддржано Од : 2 x 1.5 V AABattery(Батерија, не се вклучени);Тестирање Доведе Кабел Должина : 56cm/ 22";Метар Големина : 125 x 84x 34mm/ 4.9"x 3.3"x 1.3"(L*W*T).Mateiral : Пластични, Електронски Делови;Main Color : Портокалова, Темно Сива(Mateiral : Kunststoff, elektronische Teile; Main Color : Портокал, Dunkelgrau.Вкупната Тежина : 182g;Пакет Содржина : 1 x Analog Multitester w Testing Олово(Gesamtgewicht : 182g; Packungsinhalt : 1 x Analog Multitester мит Testleitung.Батеријата Напојува Тековната AC/DC Volts Отпор Тест Аналогни Multitester This Multitester може да се користи за AC/DC напон и СТРУЈА тековната тест, отпор,тестирање, итн.Специјални функции : Повеќе заштита, патишта ѕвончето, батерија на тестот.Широко се користи во област : електрични, електронски, информации, комуникација, нафта, хемиската индустрија, и одржување, итн Батеријата не е вклучена овде.Опис на German Batteriebetriebener Strom AC / DC Volt Widerstandstest Analoger Multitester Produktname : Analoger Multitester; Modell : ПАРТИ-360 TRX; Wechselspannung (Empfindlichkeit) : 10 V / 50 ν / 220 V / 1000 ν, ± 4%, 4,5 k Ohm / VGleichspannung (Empfindlichkeit) : 2,5 V / 10 V / 50 ν / 220 V / 1000 ν, ± 3% 10 К Ohm / V250 V / 500 ν, ± 3%, 2 К Ohm / V; Gleichstrom (Empfindlichkeit) : 2,5 м / 25 m A / 500 ма ± 3%, 0,3 V, DC-Widerstand : Rx1 / Rx10, ± 3% Rx1 Zentrumswert 20 Rx100 / Rx1k, ± 10%Stromversorgung : 2 x 1,5 V AABattery (Batterie nicht im Lieferumfang enthalten); Leitungslänge der Prüfung : 56 см / 22' '; Messgerätgröße : 125 x 84 x 34 mm / 4,9' 'x 3,3' 'x 1,3' '(L * Б * T) Mateiral : Kunststoff, elektronische Teile; Main Color : Портокал, Dunkelgrau Gesamtgewicht : 182g; Packungsinhalt : 1 x Analog Multitester мит Testleitung.

Избор на купувачот..