• Ново
JayTong LCD Дисплеј & Замена на Екранот на Допир, Digitizer Собранието со Бесплатни Алатки за Elephone U/U Pro Црна
zoom_in

JayTong LCD Дисплеј & Замена на Екранот на Допир, Digitizer Собранието со Бесплатни Алатки за Elephone U/U Pro Црна

DEN 2760.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Компатибилен Со : Elephone U / U Pro.Клиентите треба да ги купите дополнителни Алатки Покрај Нашите Суштински Уред Отворање Tools.Секој екран е тестиран пред превозот за да се обезбеди 100% функционалност.Ако имате било какви прашања,слободно контактирајте со нас.Сите предмети се кршливи,треба да се тестира пред инсталацијата.Не може да се прифати враќањето екран кој инсталација обид е направен.Ве молиме бидете сигурни дека ќе го идентификуваат вашиот Телефон правилно пред да купите.Погрешен модел може да го оштети вашиот Телефон.Не т вклучена инсталација настава,pls не'nt инсталирате без никакво искуство.Answer : ___________________________ Note : - Замена/поправка на стариот, скршени, испукана, оштетени, допир не работи, допрете одговор на прашања,не функционираше на LCD екранот. - Ние силно препорачуваме тест објектот примени пред инсталацијата, pls не отстраните некоја заштитна фолија или тагови кога тестирање; Тест чекори : 1. чистење со flex кабел на екранот и слот на матичната плоча пред тест; 2. поврзете нов екран на матичната плоча цврсто; 3. осигурете се дека батеријата е целосно наполнета, и pls исто така, бидете сигурни дека вашата матична плоча не е прекината; 4. На моќ ,тестирани заврши.Ве молиме да бидат внимателни за време на процесот на инсталација.Никакви проблеми, ве молиме контактирајте со нас во времето.Не сила на инсталација.Ви благодариме.

Избор на купувачот..