• Ново
30 Psi 1/8 NPT Тема Притисок Трансдуцерот Сензор за Притисок Испраќачот не ' Рѓосувачки Челик Притисок на Маслото Предавател за Автомобил Автомобилски Мотор Брод Масло,
zoom_in

30 Psi 1/8 NPT Тема Притисок Трансдуцерот Сензор за Притисок Испраќачот не ' Рѓосувачки Челик Притисок на Маслото Предавател за Автомобил

DEN 600.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик.Точност : ±1%FS.Работниот Медиум : масло, гориво, вода или воздух под притисок.Може да се користи во нафта резервоарот, резервоарот за гас, итн.Работен Напон : DC5 V, Излез : 0.5 V – 4.5 V, Работна Температура:-40—+125ºC.Тема : 1/8"-27 NPT, Должина на Кабел : 240 MM.

Избор на купувачот..