• Ново
250um Дебелина на Мицубиши LCD OCA Лепак Филм За Apple iPhone 6 Плус Разбиена Екран Reppacement (300pcs)
zoom_in

250um Дебелина на Мицубиши LCD OCA Лепак Филм За Apple iPhone 6 Плус Разбиена Екран Reppacement (300pcs)

DEN 933.60

Износ
check Во форма достапна за нарачката

1,За Мицубиши Оптички Јасно Лепило OCA за i Phone 6 6 S Плус. 2,Наместо на Стариот УВ лепак. 3, Вистински 250um Дебелина Од Мицубиши Тип. 4,Нов Метод за Испукани LCD да се обнови. 5,поудобно и Висока Ефикасност за LCD Поправка.Главни Карактеристики : 1,За Мицубиши оптички јасно лепило OCA за i Phone 6 S Плус 2,OCA (Optically Јасно Лепило) е една од најважните суровини за екран на допир.Направени без оптички акрилик лепило поддршка материјал во горниот и долниот кога laminating слој од тип на мембрана,која е еден вид на заеднички лента супстрат материјал 3.На OCA Лента е високо-специјализирани филм кој нуди одлична јасност и лепливоста на различни видови на транспарентен супстрати.OCA ленти се применуваат во транспарентна апликации, како што се прикажува, допрете панели и други уреди кои бараат некоја optically јасно обврзници 4.Совршено да се вклопи со вашиот уред 5.Препорачуваме професионална инсталација.Ние нема да бидат одговорни за каква било штета на вашиот мобилен телефон/мобилен телефон кој ќе може да предизвика за време на менување на замена на делови.

Избор на купувачот..