• Ново
MioRico Бебе Swaddles Новороденче Swaddle Ќебе Вреќа, Бебе Спие Спиење Вреќа Заврши, Новородените Бебиња Essentials Must Haves, Розова, S
zoom_in

MioRico Бебе Swaddles Новороденче Swaddle Ќебе Вреќа, Бебе Спие Спиење Вреќа Заврши, Новородените Бебиња Essentials Must Haves, Розова,

DEN 335.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

⭐️100% Мека и Дише Памук - Го Mio Rico Бебе Swaddle за Новороденче е направен од 100% органски памук џерси ткаенина, е мека и трајни, но не се премногу рестриктивни.Се препорачува од страна на мајки и здравствените работници, Mio Rico Swaddle Ќебе за да се обезбеди бебе спие подолго, побезбедно и поудобно. ⭐️Удобно & Безбедно место за Бебето и Лесен за Употреба - Направени од водат памук џерси, таа им овозможува на бебето да бидат завиткани едноставно, без комплицирани виткање техника.На клапи може да се прилагоди и затворени со кука и јамка сврзувачки елементи, страни на Mio Rico Бебе Swaddle Ќебиња се целосно прилагодливи, така што ќе може да продолжи да swaddle бебето, дури и кога ќе порасне. ⭐️Бебе Essentials за Новороденче - обликот на Mio Rico Swaddle Ќебе е специјално дизајниран за да се олесни swaddling и помогне на бебето да се најде благотворно и смирувачки влијае сензации искусни во неговата утробата на мајката.Спречување на сепвам рефлекс и случајно гребење нивното лице, Mio Rico Расадник Swaddling Ќебе, го задржува бебе безбедно, сит и добро се одмори. ⭐️Ергономски Младата Swaddle - На Mio Rico Новороденче Swaddle има голем џеб за да се овозможи природен позиција на нозете, за здрав развој на колковите.Оваа учествува во изградбата на здраво колковите преку овозможување на стекнување на точната позиција на нозете, тоа е да се каже во природна "жаба-нога" позиција. ⭐️Идеален Новороденче Подарок - На Mio Rico Органски Памук Swaddle Ќебе ќе биде совршено ново бебе подарок.Може да се користи во зима, како и во лето (бебе може да биде swaddled со нозете надвор).Оваа нова верзија на Mio Rico swaddle е совршен за дремење или ноќи и е совршена за да биде преоден бебе вреќа за спиење.Advantages Mio Rico бебе swaddle заврши донесува научни утроба-како анти-сепвам дизајн, кој може да се добро се заврши вашето бебе, зголемување на чувството на сигурност и удобност.Тоа им овозможува на вашето бебе да се прилагодат кон мирен средина и постепено да се релаксираат, кој ги споделите вашето бебе спие поудобно и подолго.Mio Rico е бебе swaddle ќебе серија се инсистира на користење на 100% висок квалитет на природни органски памук како материјал, кој има положено Глобалната Органски Текстил Стандард и се GOTS сертификат издаден од страна IVN. 100% здрав и удобен ткаенина која е сертифицирана со GOTS и Oeko-Tex Стандард 100 Нашиот материјал може да се чешлани последователно за да ги отстрани нечистотиите и да ја задржат мекост на ткаенина себе.На ткаенина не додадете хемиски агенси, тоа е сосема мека и безбедно.Тоа ќе не направи бебиња алергиски и il ќе не pilling.Полесно е да се користи од традиционалните бебе ќебе.Mio Rico swaddle ќебе ви овозможува да самоуверено swaddle до вашето доенче.Својата " модерен дизајн вклучува нога џеб и прилагодливи кука и јамка бебе-само велкро табови кои се зацврсти безбедно над бебето е на градите, за пријатна, смирувачко одговара. (1)Навивам нозе внатре нога џеб. (2)Заврши лево крило над бебето lorso и навивам под спротивната рака. (3)Место десното крило текот на лево и да се обезбеди велкро јазичиња за да се закрпи на левото крило.Мека криви деколте и соодветни size3 Фитинг големини да се точни вратот големината за да бидете сигурни дека бебето нема да се лизга надолу во swaddle ќебе и тоа нема да биде премногу мал за да предизвика бебето да ги задуши.Подобрување на специјализирани бебе-само велкро Мека и зголемена Лепенка за прецизно одговара.Специјализираните велкро материјал за бебиња го заштитува вашето бебе на кожата.Намалена бучава прави вашето бебе послободно. 100% Безбеден и мека.Можете слободно да ја подесите големината на удобно државата според вашето бебе е тело.

Избор на купувачот..