• Ново
SKF 24036 CC/HA3C4W33 - Сферични Ролери Имајќи - 180 mm ID, 280 mm OD, 100 mm Ширина, Директно ги Понесе, Отворен, Челичен Кафез
zoom_in

SKF 24036 CC/HA3C4W33 - Сферични Ролери Имајќи - 180 mm ID, 280 mm OD, 100 mm Ширина, Директно ги Понесе, Отворен, Челичен Кафез

DEN 1632.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

создаден дијаметар : 180 mm.динамичен капацитет : 211000 lbf.надворешен дијаметар : 280 мм.статичен капацитет : 389000 lbf.вкупна ширина : 100 mm.Спецификација : понесе дијаметар : 180 mmdynamic капацитет : 211000 lbfoutside дијаметар : 280 mmstatic капацитет : 389000 lbfoverall ширина : 100 mmmaximum rpm (масти) : 950 rpmbore тип : Straightmaximum rpm (нафта) : 1300 rpmouter прстен тип : Не Splitcage материјал : Steelinternal царинење : C3bearing материјал : Steelclosure тип : Openseries : 240lubrication дупка тип : Масло Ритам и Дупки Во Надворешниот Ringmaximum температурата на работа : 392 °F.

Избор на купувачот..