• Ново
Viton на Гумени Ролна Без Лепило - 75A - 3/16 Дебела x 36 Широк x 10 ft. Долго
zoom_in

Viton на Гумени Ролна Без Лепило - 75A - 3/16 Дебела x 36 Широк x 10 ft. Долго

DEN 1696.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Облик : се Тркалаат; Материјал : Viton ; Одделение : Стандард; Durometer : 75 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 3/16"; Width : 36"; Должина : 10 ft.Боја : Црна; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 1,000 psi; Издолжување : 1.5; Солза Сила : 22 N/mm; Компресија на Сет : 0.25; Густина : 1.90 g/cm3. Температурата Дијапазон : -10° до 400° F; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 HK 707. Viton е супериорен во изборот за апликациите што побарувачката хемиска отпорност.Тоа е исто така одличен за употреба на високи температури и со масла.Овој Производ е Произведен во Кина.Дебелина : 3/16"; Width : 36"; Должина : 10 ft.Боја : Црна; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 1,000 psi; Издолжување : 1.5; Солза Сила : 22 N/mm; Компресија на Сет : 0.25; Густина : 1.90 g/cm3. Температурата Дијапазон : -10° до 400° F; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 HK 707.

Избор на купувачот..