• Ново
Надворешен Дијаметар Микрометар, Јасно Калибрација Лесно да се Носат Целосна Спецификација Цифра Опрема Корен Дијаметар Микрометар за Machinist
zoom_in

Надворешен Дијаметар Микрометар, Јасно Калибрација Лесно да се Носат Целосна Спецификација Цифра Опрема Корен Дијаметар Микрометар

DEN 1509.60

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Таписерии изработка, јасно калибрација, и точни податоци за читање.Вграден-во сила ограничувач на вретено на мерење алатка за да се обезбеди точна повтори читања. 0 поставување, ротирачки навој socket set to 0. Задебелена имајќи челик мерење на површината, носат-отпорни и долг животен век.Вклучувајќи ги и 0-25мм, 25-50mm, 50-75mm micrometers, и опремени со калибрација на стандардни мерни шипки и клуч.Функција : 1. Вклучувајќи ги и 0-25мм, 25-50mm, 50-75mm micrometers, и опремени со калибрација на стандардни мерни шипки и wrench2. Задебелена имајќи челик мерење на површината, носат-отпорни, и долго услуга life3. Таписерии изработка, јасно калибрација, и точни податоци reading4. Вграден-во сила ограничувач на вретено на мерење алатка за да се обезбеди точна повтори readings5. 0 поставување, ротирачки навој socket set да 0 Specification : Предмет Тип : Micrometer Material : Имајќи steel Specification : 0-25мм, 25-50mm, 50-75mm Calibration Род Спецификации : 25мм, 50mm Пакет Листата : 3 x Micrometer2 x Мерење Rod1 x Клуч.

Item Type:
 MicrometerMaterial
Specification:
0-25mm, 25-50mm, 50-75mm
Calibration Rod Specifications:
25mm, 50mm
Package List:
3 x Micrometer2 x Measuring Rod :
1 x Wrench :

Избор на купувачот..