• Ново
Електрични Метри, Трајни Електронски Micron Микрометар Главата Дигитален Микрометар за Индустрија Машини за Постројка за Механички Наставник(0-25мм)
zoom_in

Електрични Метри, Трајни Електронски Micron Микрометар Главата Дигитален Микрометар за Индустрија Машини за Постројка за Механички

DEN 1096.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Широко се користат во обработка на мерење.Исклучителна насликани телото, нема да избледи лесно.На екранот може да се обезбеди јасна читања, долг животен век.Мерење површина е исечените со карбид, добра цврстина и трајност.На ергономски се справи со е удобен за користење.Функција : 1. Исклучителна насликани телото, нема да избледи easily2. Мерење површина е исечените со карбид, добра цврстина и durability3. На екранот може да се обезбеди јасна читања, долго услуга life4. Широко се користат во обработка measurement5. На ергономски се справи со е удобно за using Specification : Предмет Тип : Дигитален Микрометар Главата Мерен Опсег : 0-25mm Material : Зацементира carbide Battery : 1 x Копчето Батеријата LR44 (не се вклучени)Редовни Големина : 0-25mm Resolution : 0.001 mm.ние текст табела тд,.ние текст табела ти,;.ние текст маса,Пакет Листа : 1 X Дигитален Микрометар Главата(случаен боја)1 X Штекер Wrench1 X англиски јазик Прирачник за Корисникот.

Item Type:
Digital Micrometer Head 
Measuring Range:
0-25mm
Material:
Cemented carbide
Battery:
1 x Button Battery LR44 (not included)
Regular Size:
0-25mm
Resolution:
0.001mm
.w-e-text table td,.w-e-text table th,;.w-e-text table, :
Package List:
1 X Digital Micrometer Head(random color) :
1 X Socket Wrench :
1 X English User Manual :

Избор на купувачот..