• Ново
Luxrite 4 Пакет PAR30 ЛЕР Поплави Светлина, Крушка, 75W Противвредност, 3500K Природна Бела, 850 Lumens, 11W Dimmable, Затворен Надворешен Рефлектор Крушка, Влажни Оценет, E26 Стандард Баз?
zoom_in

Luxrite 4 Пакет PAR30 ЛЕР Поплави Светлина, Крушка, 75W Противвредност, 3500K Природна Бела, 850 Lumens, 11W Dimmable, Затворен Надворешен

DEN 646.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

ВЛАЖНИ ОТЦЕНЕТИ - Добиете најмногу од вашиот осветлување со LED светилки par30 кои се во можност да се справи со тешки услови, со тоа е влажно локација оценка.Изграден со трајни изградба што го прави идеален за внатрешна и надворешна употреба да се обезбеди квалитет на светлина, без оглед на условите.Да ги користите овие во вашиот патио, вдлабнати може, гаража, soffit, бања, патеката, или било кој простор се бара живописно место осветлување.DIMMABLE - Контрола на осветлувањето на екранот од вашиот почетен осветлување со способноста да се намали од 100-10% осветлување излез.Поставите вашиот LED светлото на рефлекторите сијалица според вашето расположение и да ги преземат задоволство во пријатна атмосфера во секое време.Го прилагодите вашиот осветлување во идеален апликации како вашата кујна, дневна соба, канцеларија, и повеќе.Штедење ЕНЕРГИЈА - намалување на нивото на електрична енергија употреба од страна на 85% кога вашиот го замени вашиот 75 вати блескаво PAR 30 сијалица со 11 вати PAR30 ЛЕР сијалица.Веднаш намали цената на вашата електрична сметка, со тоа што инвестицијата во заштеда на енергија LED светилки.КОНТИНУИРАНО СВЕТЛИНА - Изградена со восхит 25,000 часа на живот, што значи дека нема замена ќе бидат потребни за следните 22 години.Luxrite отворено поплава светилки трае 10x подолго од традиционалните 75 W блескаво светилки.СИГУРЕН ОСВЕТЛУВАЊЕ - Нула треперење на светлината, нула задоцнување, и нула грижи со LED место сијалица која обезбедува висок квалитет на надворешно и внатрешно осветлување.Секој тесен поплава сијалица е брзо да го инсталирате, е влажно локација оценет за сигурност, доаѓа УЛ наведени за вашата безбедност, има 40° зрак агол, и е поддржана од страна на 3 годишна гаранција. - LUTRON -.DVWCL-153 PH-ПОТ.SCL-153 P-ПОТ.Д-600 R-ПОТ.DVCL-153 PH. - LEVITON -. 603-6631. 6631-А.

Избор на купувачот..