• Ново
Кабел Stripper Хоризонтална Оптички Влакна Мини Упатство Соголување Алатка Кабел Stripper Шрафцигер Ratchet Сечење Оптички за 0-3.2 mm Коаксијален Жица
zoom_in

Кабел Stripper Хоризонтална Оптички Влакна Мини Упатство Соголување Алатка Кабел Stripper Шрафцигер Ratchet Сечење Оптички за 0-3.2

DEN 237.36

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Широко Се Користи Во.Кабелот stripper е погодна за внатрешна пакет оптички кабел обвивка, лента оптички кабел лабава цевка, CATV минијатурни коаксијален кабел.Производ Листа.Кабелот stripper се состои од 3 права остро перки и 1 криви-остро нож, погоден за кабли на различни спецификации и големина.Применливи Сцена.Кабелот stripper може да биде поврзан хоризонтално или вертикално, погоден за одземање на кабел обвивка со дијаметар од 0-3.2 mm.Силна Практичност.Кабелот stripper лесно може да се одземе на жица без оштетување на светлина, и има силна practicability.На трудот-споделувања.Кабелот stripper е опремен со пролет-назад уред, силата може да се контролира, и работата процес е побезбедно и работната енергија.Спецификација : Предмет Тип : Кабел Stripper Материјал : ПВЦ Сечилото Спецификација : директно 3-остро перки + 1 arc-остро нож Применливи Жица : 0-3.2 mm коаксијален кабел Пакет Листа : 1 x Кабел Stripper.

Item Type:
Cable Stripper
Material:
PVC
Blade Specification:
3 straight-edged blades + 1 arc-edged blade
Applicable Wire:
0-3.2mm coaxial cable
Package List:
1 x Cable Stripper :

Избор на купувачот..