• Ново
220ML Стоматолошки Орален Irrigator, вода flosser, Длабоко Почисти Заби, водоотпорен Чистење на Забите Уред, со 4 Млазницата
zoom_in

220ML Стоматолошки Орален Irrigator, вода flosser, Длабоко Почисти Заби, водоотпорен Чистење на Забите Уред, со 4 Млазницата

DEN 606.96

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Отстрани Храна Остатоци : Забите flusher може да оди длабоко во интервал помеѓу забите, да ги отстраните храна остатоци, нечистотија, и да ги отстрани орален мирис.Тоа е погоден за повеќето луѓе.Висок Притисок, Пулс : денталната flusher користи висок притисок стабилна зрнеста да испрати зголемените густа бранови да се чисти усната шуплина длабоко. 3 Видови На Начини : целата машина може да се започна со едно копче, и на три начини може да биде лесно да се контролира со цел да се исполнат различни чистење на забите потреби.Длабоко Чистење Заби : електрични заб flusher не само што може да научно чистење на мртви агли помеѓу забите, но, исто така, им помогне на ублажување на заболување на болка и крварење.Погоден За Луѓето Со Протези : Тоа може да се чистат протези да се отстрани храна остатоци во близина на протези и загради, погодни за луѓе со протези.Како да го Користите : 1. Отворете го резервоарот за вода и пополнете го со топла вода 2. Одберете ја млазницата и вметнете во шише 3. Изберете режим 4. Стави на млазницата во устата и навалување на телото кон потоне 5. Вклучување на прекинувачот и да почне искуство Спецификација : Предмет Тип : Стоматолошки Орален Irrigator Материјал : ABS Изграден во литиум батерија : 1200m Ah (превезува со изграден во батеријата) резервоарот за Вода : 220 ML Функција : Чистење на непцата, чистење помеѓу забите, да се спречи расипување на забите, да може ефективно да се отстрани забниот плак се спречи гингивит, намалување на крварење на непцата Карактеристики : Висока фреквенција пулсот, силна излезна моќност, опремени со интелегентни стабилност систем, континуирано постојано чистење.Силна моќ и силна издржливост.Телото е водоотпорен, не се плаши од перење.Лесен за носење, здрава патување Пакет Листа : 1 x Стоматолошки Орален Irrigator 4 x Млазницата 1 x USB Кабелот 1 x Прирачник.

Item Type:
Dental Oral Irrigator
Material:
ABS
Built in lithium battery:
1200mAh (shipped with built in battery)
Water tank:
220ML
Function:
Clean gums, clean up between teeth, prevent tooth decay, can effectively remove dental plaque, prevent gingivitis, reduce gum bleeding
Features:
High frequency pulse, strong output power, equipped with intelligent stability system, continuous constant cleaning. Strong power and strong endurance. The body is waterproof, not afraid of washing. Easy to carry, healthy travel
Package List:
1 x Dental Oral Irrigator :
4 x Nozzle :
1 x USB Cable :
1 x Manual :

Избор на купувачот..