• Ново
Синергија Триатлон Wetsuit 5/3мм - Жените Endorphin Целосна Ракав Smoothskin Neoprene за Отворена Вода за Пливање Ironman & USAT Одобрени
zoom_in

Синергија Триатлон Wetsuit 5/3мм - Жените Endorphin Целосна Ракав Smoothskin Neoprene за Отворена Вода за Пливање Ironman & USAT

DEN 5998.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 2016 година TRIATHLETE СПИСАНИЕ EDITOR ' S CHOICE AWARD ПОБЕДНИК – Погодна за сите нивоа.Ironman одобрени.Спортист одобрени.Доаѓа во широк спектар на големини за да се осигура совршено се вклопуваат.ДОКАЖАНАТА ТЕХНОЛОГИЈА е еднаква на СУПЕРИОРНИ ПЕРФОРМАНСИ – Hydrodynamic neoprene направени од Yamamoto #39 и #40 со SCS силикони обложени Sy Prene. 5mm дебелина на јадрото пловни panel / 3мм долниот дел на нозете и грбот / 2mm раце и рамена.ИСКЛУЧИТЕЛНА ФУНКЦИОНАЛНОСТ – Комплетна опсег на движење.Ненадмината 680 проценти флексибилност.Највисока оценка анти ги кородираат внатрешни wetsuit патент од YKK кои во голема мера го намалува влечете како што се движат низ водата.Супер меки ниска вратот со smoothskin на двете страни и поради тоа што е толку мека, таа се чувствува како да не има нешто околу твојот врат.МАКСИМАЛНА ПЛОВНИ - се Издигаат високо.Се движи побрзо.Заштеда на енергија.ЗАДОВОЛСТВОТО на КЛИЕНТИТЕ - 30-Ден Гаранција : Ако не сте 100% задоволни во рок од 30 дена, го испрати назад за целосна наплата / 2 годишна Гаранција.Користете го вашиот тежина за да ја одреди вашата големина.Ако имате подолги нозе и пократок торзото, одземање 2" од својата висина.Ако имате пократки нозе и подолго торзото, додадете 2" да ја вашата висина.Ако имате поголеми гради и/или рамената, додадете 7 кг на вашата тежина.Ако вашиот мерења се помеѓу две големини, препорачуваме поголема големина wetsuit ако имате поширока рамената, поголем градите или несразмерно поголем/посилни горниот или долниот дел од телото.Изберете помал wetsuit ако сакате трка се вклопуваат и да се чувствуваат удобно со сит фитинг wetsuit или ќе се предвиди пролевање тежина од физичко кондиционирање.ДОПОЛНИТЕЛНИ ГОЛЕМИНАТА НАСОКИ : .Користете го вашиот тежина за да ја одреди вашата големина.Ако имате подолги нозе и пократок торзото, одземање 2" од својата висина.Ако имате пократки нозе и подолго торзото, додадете 2" да ја вашата висина.Ако имате поголеми гради и/или рамената, додадете 7 кг на вашата тежина.Ако вашиот мерења се помеѓу две големини, препорачуваме поголема големина wetsuit ако имате поширока рамената, поголем градите или несразмерно поголем/посилни горниот или долниот дел од телото.Изберете помал wetsuit ако сакате трка се вклопуваат и да се чувствуваат удобно со сит фитинг wetsuit или ќе се предвиди пролевање тежина од физичко кондиционирање.

Избор на купувачот..