• Ново
Kwikset 91540-029 Halifax Вратата Рачка на Менувачот со Модерна и Современа Тенок Плоштадот Дизајн за Дома Ходникот или Плакарот Премин во Железо Црна
zoom_in

Kwikset 91540-029 Halifax Вратата Рачка на Менувачот со Модерна и Современа Тенок Плоштадот Дизајн за Дома Ходникот или Плакарот

DEN 654.72

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Железо црна Halifax рачката на вратата може да се користи на внатрешни врати не бараат заклучување функционалност, како што се ходникот или плакарот рачки на вратите.Целосно е реверзибилна современа рачката може да биде инсталиран на двете лево и десно раце врати со прилагодливи latch за да ги собере сите стандардни вратата големини.Latch има прилагодливи backset 2-3/8" до 2-3/4" за да ги собере сите стандардни вратата препарати.Модерната рачки на вратите ги исполнува АДА/ANSI A117.1 барања, обезбедување пристап за сите лица со попреченост.Усогласување пост за лесно се инсталира и да се зајакнат извори за да се обезбеди Kwikset лост не дисторзии со текот на времето.Kwikset премин лост лесно да се инсталира за неколку минути, со само шрафцигер; Овој плоштад рачката е ANSI/BHMA одделение 2 сертифицирани.Боја : Мат Црна | Стил : Премин | Шема Име : Стара Верзија Halifax комбинира софистицираност и едноставноста, правењето на овој дизајн идеален акцент за современ дом.Овој пасус рачката е најдобар се користи за внатрешни работи сала плакар и апликации каде не заклучување е потребно.Некогаш е реверзибилна и месеци на двете лево и десно раце врати.

Избор на купувачот..