• Ново
Дрво Влага Метар, CWOVRS Дигитални Влага Метар Тестер, Pin-Тип Вода Детектор на Истекување, позадинско осветлување на LCD екран, Високо-Точност Влага Метар за Firewood Градеж?
zoom_in

Дрво Влага Метар, CWOVRS Дигитални Влага Метар Тестер, Pin-Тип Вода Детектор на Истекување, позадинско осветлување на LCD екран,

DEN 530.16

Износ
check Во форма достапна за нарачката

✔ТОЧНИ & БРЗ МЕРЕЊЕ - Дизајнирани со висока прецизност 2 игли, навлезат во тест површината, а потоа ќе можете брзо да се знае точно влага ниво во ѕидовите или материјали, и нашите влага метар исто така ви даде проценка на потенцијалните влага раст преку на вашиот тест.Answer : ___________________________ NOTE : Пред земањето на првата употреба, ќе треба да се користи Тестот Помош, проверете дали инструментот е да функционира правилно, ве МОЛИМЕ СТРОГО се однесуваат на нашиот Прирачник. ✔ПРОФЕСИОНАЛЕН УРЕД ЗА ДРВО МЕРЕЊЕ - 8 калибрација скали(А-Ж).Овој Про дрво влага детектор сензор е одлична алатка за производителите, тротоарите монтери, инспектори, и граѓа добавувачи да се прецизно и брзо скенирање на %MC (Содржината на Влага) во своите дрвени производи.Можете брзо да знаете %MC ниво : Ниска (5~12%), Средна (12~17%), Високо (17~60%).Лесен начин да се провери %MC пред купување или користење на скапи граѓа и hardwoods и да се избегне пукнатини, се дели, warping. ✔ЕДНОСТАВНО ДА се РАЗБЕРЕ И да се КОРИСТИ Голем LCD дисплеј, HOLD функција.CWOVRS Дигитални Влага Детектор дизајниран со Голема лесен-за-читање позадинско осветлување на LCD екранот и Држете го копчето замрзнува читања.Згора на тоа, тоа карактеристики Мемориска функција, Max/Мин влага мерење, Температурата во C/F екранот и Автоматски Напојување-исклучување во 10 минути без операција.Оваа влага тестер со ергономски задржете дизајн ви се повеќе мерења во удобноста. ✔2 МЕРЕЊЕ MODE - Дизајнирани со ДРВО и BLDG на владата да ги исполни сите ваши потреби.Оваа влага метар тестер е идеален да се користи во дрво работи, изградба, земјоделството реставрација и кат-врска.Мерење на влага содржината на дрво, производи, како што се дрвени предмети тротоарите, кабинети, мебел, граѓа, slats, греди, иверица, ламперија, conglomerates, прозорец рамки, шумарство дрво, валани производи, градежни материјали и др. ✔CWOVRS ВЛАГА МЕТАР НАПРАВИ ВАШАТА РАБОТА EAISER - Широк опсег на мерење(Дрво : 6%~60%, Градежни материјали : 1.5~33%), Температура : од 0 до 50°C( 32~122°F).Силна нерѓосувачки челик игли, Автоматски Напојување-Исклучување во 3 минути без работа, индикација за слаба батерија(

Избор на купувачот..