• Ново
Hegebeck 1/2inch се Вози Малку Штекер М8 Хексадецимален Влијание Socket Set 78mm Вкупна Должина Cr-Mo Стандард Хексадецимален Возачот Црна
zoom_in

Hegebeck 1/2inch се Вози Малку Штекер М8 Хексадецимален Влијание Socket Set 78mm Вкупна Должина Cr-Mo Стандард Хексадецимален Возачот

DEN 297.36

Износ
check Во форма достапна за нарачката

【Димензија】1/2 инчи вози приклучок, М8 хексадецимален малку, 78mm/3.07 инчен вкупна должина. 【Материјал】Направени од премиум влијание одделение хром молибден челик, обезбедува одлична издржливост и сила со секој влијание движење; Темно површински третман за екстра заштита од ' рѓа и корозија. 【Висок вртежен момент】Дава сила и флексибилност за да се справи со висок вртежен момент влијание.Се користи за инсталирање, расклопување и поправка на воланот или оска ореви за возила. 【Означување】Висок контраст големина одбележување е трајно ласерски гравирани и лесен за читање, дури и при слаба светлина. 【Безбедност】Индивидуални pinhole база дизајн додава дополнителна безбедност од страна на ставање во една заклучување со pin за стабилност кога exerting силна вртежен момент moti.Description Parameters* Име на Производ : се Вози Малку Приклучок* Материјал : Хром Молибден Челик* Вкупна Должина : 78mm/3.07 инчен* Диск Големина : 1/2inch* Малку Големина : М8* Заврши : Blackening* Боја : Black Feature*Тоа се карактеризира со радиус агол дизајн, предизвикувајќи штекер да го дофати здрав ѕид на fastener наместо на заграбувањето на аглите, што резултира во помалку носат на fastener.*Широка примена во DIY рака-на одлуки, автомобилската поправки, апарати за одржување, а повеќето воопшто поправки.*Вози малку штекер дава сила и флексибилност за да се справи со висок вртежен момент влијание.Се користи за инсталирање, расклопување и поправка на воланот или оска ореви за возила.*Направени од премиум влијание одделение хром молибден челик со црна финиш.*Овие алатки се дизајнирани да се користи со импакт возачи за слободни ' рѓосано и overtightened завртки.Пакет Содржина*1 Buc x Вози Малку Штекер.

Избор на купувачот..