• Ново
Веб Прашка, Задебелена 1T Beaing Капацитет, Отпорни на Абење Рамен Кран Рака за Транспорт(2м)
zoom_in

Веб Прашка, Задебелена 1T Beaing Капацитет, Отпорни на Абење Рамен Кран Рака за Транспорт(2м)

DEN 371.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

ФЛЕКСИБИЛНО КОРИСТЕЊЕ : Може да се широко се применува на бродот, машини, пристаниште, транспорт, електрична енергија, инженерство, градежништво, итн.ЈСВ МАТЕРИЈАЛ : Доаѓа со голем безбедност фактор и одлична издржливост, го носат отпорни ЈСВ материјал има долг животен век.ЕДНО ПАРЧЕ ТКАЕЊЕ : Тесни крои гаранции силна структура со висока јачина за да се обезбеди стабилна кревање перформанси. 1 T носивоста : Задебелена и се проширува кревање webbing има 1 тон носивоста лесно да се воочи големината и тешки предмети.ДОЛГО ДОЛЖИНА : Долги должина ќе додадете повеќе удобноста на вашиот кревање, и рамниот дизајн, исто така ја поедноставува одредување и носење.Функција : 1. ЕДНО ПАРЧЕ ТКАЕЊЕ : Тесни крои гаранции силна структура со висока јачина за да се обезбеди стабилна кревање перформанси.2. 1 T носивоста : Задебелена и се проширува кревање webbing има 1 тон носивоста лесно да се воочи големината и тешки предмети.3. ЈСВ МАТЕРИЈАЛ : Доаѓа со голем безбедност фактор и одлична издржливост, го носат отпорни ЈСВ материјал има долг животен век.4. ФЛЕКСИБИЛНО КОРИСТЕЊЕ : Може да се широко се применува на бродот, машини, пристаниште, транспорт, електрична енергија, инженерство, градежништво, итн.5. ДОЛГО ДОЛЖИНА : Долги должина ќе додадете повеќе удобноста на вашиот кревање, и рамниот дизајн, исто така ја поедноставува одредување и носење.Спецификација : Предмет Тип : Кревање Sling Product Материјал : PESProduct Ширина : 30мм (1.18 во)Производ Боја : Purple Bearing Капацитет : 1 TSafety Фактор : 6 : 1 Use Сценарија : Широко се користи во брод, машини, пристаниште, транспорт, електрична енергија, инженерство, градежништвото и другите индустрии.Пакет Листа : 1 x Кревање Sling1 x Прирачник за Корисникот.

Item Type:
Lifting Sling
Product Material:
PES
Product Width:
30mm (1.18in)
Product Colour:
Purple
Bearing Capacity:
1T
Safety Factor:
6
Use Scenarios:
Widely used in ship, machinery, port, transportation, electric power, engineering, construction and other industries. 
Package List:
1 x Lifting Sling :
1 x User Manual :

Избор на купувачот..