• Ново
LKXHarleya 2 Ролни Вакуум Sealer Торби за Храна Спаси, Sous врски, за да обезбедат Безбедно Комерцијални Одделение за Складирање Торба за Запечатување Машина
zoom_in

LKXHarleya 2 Ролни Вакуум Sealer Торби за Храна Спаси, Sous врски, за да обезбедат Безбедно Комерцијални Одделение за Складирање

DEN 1661.04

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Храна Одделение Материјал : Висок антиоксиданс PA+ЈП материјал кој може да трае долго свежина за да се спротивстави на tainting,безбедно, nontoxic,добра вакуум ефект,високо ниво на транспарентност,затегнувачка цврстина и трајност.Microchannel Технологија : во Споредба со традиционалните slippy вакуум кеси,на вшмукување на жито кеси е повеќе темелно.Лесно да се загрее затворање, Изолирање добро, не е лесно да се зголемува.Отпор цврстина : Најлон состав со седум ко-екструдиран вештина направи тоа цврсти доволно да се спротивстави биде teared и зимските,Тоа може да се користи во замрзнувач, загрева во микробранова печка ,варени во вода и storaged во фрижидер.Правосмукалка темелно : Со врежана издувна цевка,тоа ќе испуштање на воздух целосно без остаток на воздухот во текот на процесот,без сечење,лесен за употреба.Широко Користење : Може да се користи за вакуумско пакување, aseptic пакување, Жито торба е страна притисок линии, на другата страна на мазна професионални вакуум торба, погоден за сите вакум комората дома и во странство, принципот на автоматска големина на пакување машина.Опис : Материјал : храна одделение мембрани ( PA+PE ) ( BPA FREE ) се Применливи за сите видови на вакуум sealers и силна запечатување .Безбедно, Nontoxic,Добра вакуум ефект,Високо ниво на транспарентност,Затегнувачка цврстина и издржливост, Лесно да се загрее затворање, Изолирање добро, не е лесно стареење и др.Тоа може да се користи во замрзнувач, загрева во микробранова печка ,варени во вода и storaged во фрижидер .Едната страна на одморите ритам дизајн, другата страна сјајни транспарентен дизајн.Примена : месо, храна, зеленчук, овошје, овошје, ореви, грав , бонбони и сл .Тоа може да се намали со себе според вашето барање , тоа е многу погодно . 1)Може да јас го користам за моите Puer /Улонг/Црн и Зелен чај, кога јас havent заврши целата торба? -Се разбира.Понекогаш торба на чај ќе биде прекината кога openning ,тогаш ние би можеле да ги стави во вакуум торба и притиснете "vac печат"или само "печат".Ако лошо е алуминиумска фолија материјалот и неговата дебелина не е помалку од 0.12 мм,а потоа можете да vac печат или штембил, тоа директно. 2) Дали сеуште се грижите за остатокот од храната ќе се потроши тогаш метал ќе биде ' рѓосано? -Стави ги во вакуум торба да остане свеж.Тоа може да биде висока температура пареа, може да се стави во микробранова печка за греење, погодни за прехранбени вакуум пакувања, исто така, може да се користи за други производи за пакување.Карактеристики : Материјал : Безбедно PA+ЈП Производ : 2 Тркалаат 25*500 CM Кеси.Одговараат : да за Вакуумско Пакување Машина.Функција : должина може да ја исечете слободно.Напомена : ве молиме да не го користите на Остри рабови и агли производ .Answer : ___________________________ Note : 1.Ве молам, разберете дека производите можеби малку различен од фотографии во боја. 2.Тоа може да има 2-3cm грешка,припаѓа на нормален феномен.Ви благодариме за вашиот вид разбирање!Пакет се вклучени : 1pc x 2 Ролни Вакуум Sealer Торби за Храна Спаси, Sous врски, за да обезбедат Безбедно Комерцијални Одделение за Складирање Торба за Запечатување Машина.

Избор на купувачот..