• Ново
CR Пломби (SKF) 19211 Еден Усна Нафта Печат - Цврст, 1.938 во Окно, 2.563 во OD, 0.313 во Ширина, CRW1 Дизајн, Нитрилна Гума (NBR) Усна Материјал
zoom_in

CR Пломби (SKF) 19211 Еден Усна Нафта Печат - Цврст, 1.938 во Окно, 2.563 во OD, 0.313 во Ширина, CRW1 Дизајн, Нитрилна Гума (NBR)

DEN 338.40

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Цврсти / Подели : -Цврсти.Вратило Дијаметар : -1.938 во.Надворешен Дијаметар : -2.563 во.Ширина : -0.313 во.Дизајн Тип : -CRW1. SKF Бран усна печат има метал ОД и испорачува industrys највисок пумпа rate Sinusoidal движење на овој печат генерира до 30% помалку топлина и 20% помалку friction Easy инсталација и една фирма и точно се вклопи во домувањето понесе ,Спецификации : Цврсти / Подели : -Цврсти Бунари со Дијаметар : -1.938 во надворешен Дијаметар : -2.563 во Ширина : -0.313 во Дизајнот Тип : -CRW1 Усна Материјал : -Нитрилна Гума (NBR) Усна Тип : -БРАН усна Број на Усни : -1 Обвивка : -Челик Случај Дизајн : -Метал случај Температурата на работа Опсег : 40 до 210 °F Притисок Толеранција : -10 psi Печат Тип : -Ротари вратило печат/Радијална вратило печат Пролет Тип : -Жартиера Пролет Пролет Материјал : -Јаглероден Челик Компатибилен Носат Ракави : -99193;99833 Компатибилен V-Прстени : -400500;400501;400504;400505;400509 Тип на Лубрикант : -Масло или Маст Изградба Опис : -Нафта печат, SKF БРАН усна.

Избор на купувачот..