• Ново
Дино-Лајт USB Дигитален Микроскоп AM7115MZT - 5MP, 20x - 200x Оптичко Зголемување, Мерење, Поларизирана Светлина
zoom_in

Дино-Лајт USB Дигитален Микроскоп AM7115MZT - 5MP, 20x - 200x Оптичко Зголемување, Мерење, Поларизирана Светлина

DEN 23880.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

20x - 220x ОПТИЧКО зголемување, 2592 x 1944 5 MP резолуција на сликата, 30 FPS (видео).Мерењата може да се изврши во различни единици (инчи/мили/мм/um) и типови вклучувајќи ги прави линии, кругови, агли, сводови мрежи и повеќе.Поларизација може да се вклучи/исклучи или да може да се прилагоди да понуди полна или половина поларизација за контролирање на сјајот.На Micro Touch функција е еден допир чувствителна област која може да се користи за да направите слики, наместо на користење на тастатура и глушец.Софтверот исто така им овозможува на корисниците да се оневозможи Micro Touch, или поставување на единечен или двоен допир за да се активира.СОФТВЕР вклучени нуди богати можности за заштеда, annotating, споредба и анализа на снимените слики.Поддржува Windows (XP/Vista/7/8/10), Mac OS 10.5 и погоре, Android, i OS (бара WF-10 wi-fi адаптер).

Избор на купувачот..