• Ново
[2022 Модел] Дигитални Проширија Затворен во Живо Антена – Моќен Најдобар Засилувач на Сигналот Бустер 270+ Милји Спектар Поддршка 4K Full HD Паметни и Постарите Телевизор
zoom_in

[2022 Модел] Дигитални Проширија Затворен во Живо Антена – Моќен Најдобар Засилувач на Сигналот Бустер 270+ Милји Спектар Поддршка

DEN 719.52

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Додека сигнали помине низ ѕидови и други површини, толку повеќе пречки на сигналот средби, со послаб сигнал и ова предизвикува сигнал нарушување. ◆ ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА : Ние работиме напорно за да се создаде најдобар квалитет Тв антени за вас на пазарот.◆ 4 K FULL HD КАНАЛИ : HDTV антени ви овозможува да снимите кабел надомест без да даде вашиот омилен HD канали!Зема сите over-the-воздух програмирање во вашата област, слободни 4 K Канали како ABC, CBS, NBC, PBC, Fox итн.Се обиде на неколку локации да се најде најдобар прием и не заборавајте да скенира за канали во секоја локација.✔ 360°дизајн повлекува во јачина од сите правци.Најочигледен, повеќето непречен поглед на емитува кули ќе овозможи таа да се изврши на највисоко ниво.Можете да флексибилни позиција за оптимално сигнал приемот, особено за ТВ седи надвор од прозорецот .Обично, толку поголема треба вашата антена, подобар прием.Дете емисии, спортови и илјадници филмови се слободно достапни. ✔ Ако сакате да го подобрите јачината на сигналот на еден дигитален HDTV антена, се движи што поблиску до прозорец или повисоко на ѕидот, може да го направите трик.Нашите доживотна гаранција не го покрива природни штетите предизвикани од страна на корисникот.Complimenting вашиот телевизор подесување со дигитален антенски ќе дојде во рака, следниот пат кога вашиот кабелски или сателитски црнците надвор.Ако сигнал не може да се примени со засилувач, извадете ја антената засилувач и обидете се повторно. ◆ УНИКАТЕН ДИЗАЈН : внатрешна отворено HDTV антена може да се стави речиси насекаде во вашиот дом.Скенирање на постоечките канали за помош на вашиот далечински управувач. ◆ ЛЕСНО ПОДЕСУВАЊЕ : Поврзете еден крај на коаксијален кабел за антена и на другиот крај на вашиот ТВ.✔ На дигитален ТВ сигнал е 'линија на погледот' сигнал.Други фактори, како флуоресцентни светла и компјутери исто така, може да имаат негативен ефект на вашиот ТВ добивање на јасна слика од антена. ◆ КРИСТАЛ СЛИКА & КВАЛИТЕТ на ЗВУКОТ : smart tv антена за дигитални прилагодат сигнал проширување бустер технологија да се зема сигнали до 270+ милји опсег, филтри од мобилната и FM сигнали, што резултира со појасна слика, висок глас квалитет, ниско ниво на бучава и пристап до повеќе слободни емитува ТВ сигнали, со зголемена тежина, обемот и зачестеноста на перформансите.Технички Спецификации Тип : Внатрешна antenna Brand Име : Changel Frequency Опсег : VHF174-230/ UHF470-862 Mhz Gain : 5d B/25d B со amplifier VSWR : 2. ✔ Антената може да поддржува 1080 P, 720 P и 4 K,ASTC , и така натаму, но немојте да се стави на антена многу скоро во Магнетно производи, што е, исто така, се меша со сигнал и магнетни предмети ќе се влоши квалитетот на сликата, треба да се стави на антената што е далеку од Магнетни производи и го стави на антената на прозорецот, а со кои се соочува надвор место.0 Поларизација : vertical Impedance : 75 ohms Size : 60*148.

Избор на купувачот..