• Ново
Antronix CMC2002H 2-Начин- (5) Пакет - Хоризонтална Splitter (2) -3.5 db Пристаништа 5-1002 MHz Високи Перформанси Професија Квалитет за Coax Кабловска ТЕЛЕВИЗИЈА & Internet Фабрички Запечатени
zoom_in

Antronix CMC2002H 2-Начин- (5) Пакет - Хоризонтална Splitter (2) -3.5 db Пристаништа 5-1002 MHz Високи Перформанси Професија Квалитет

DEN 238.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

ПАКЕТ на .(5).Дигитално емитување и HDTV подготвени Компатибилен со постојните и идните мрежи. (2) -3.5 db Пристаништа Фабрички ЗАПЕЧАТЕНИ.Цинк Легура diecast домување и backplate w/ заштитен Никел позлата Алуминиум Супериорен отпорни на корозија позлата во комбинација со diecast backplate го штити грбот на домување каде корозија е уште познат. 1 инчен пристаниште до пристаниште проред Рамен 15 psi и запечатени, SCTE во согласност F-пристаништа Спречува водата миграција во splitter и обезбедува одлична основа за конекција.Станот 1 GHz опсег со минимални вметнување на косата Поддржува сегашните и идните мултимедијални апликации вклучувајќи видео, податоци и телефонија.Сигурност, квалитет и перформанси дефинирате Antronix CMC2000-серија дигитални splitter.Нашите хоризонтална и вертикална дигитални трупци се дизајнирани специјално за денес е двонасочна бродбенд мрежи.Ниска intermodulation нарушување и 40 d B port-на-port се врати бенд изолација се спречи висока моќност кабелски модем сигнали од нарушуваат соседните порта сигнали.Capacitively заедно F-пристаништа блок AC извира и да се спречи потпевнувам модулација.Дополнително, нашите дигитални трупци се меѓу повеќето робустен во индустријата.Секој порт на секоја CMC2000-серија splitter е 6 k V прстен бран пренапони заштитени, додека нашиот комерцијален ferrites остане ултра-линеарна по неколку бранови.На splitter пристаништа се SCTE во согласност со 1 инчен проред.На CMC2000-серија дигитални трупци вработување на високо П површината планината технологија (SMT) компоненти, кои се гарантира во согласност перформанси со текот на времето и температурата.

Избор на купувачот..