• Ново
AeroShell - 22 Повеќенаменски Маснотии 14oz | МИЛИ-PRF-81322F
zoom_in

AeroShell - 22 Повеќенаменски Маснотии 14oz | МИЛИ-PRF-81322F

DEN 919.20

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Aero Shell Маснотии 22 Разноврсна Повеќенаменски Маснотии Microgel задебелена, синтетички јаглеводородни масла база Aeroshell 22 е корозија инхибирани и утврдените против оксидација, има одличен анти-носат својства, load-капацитет на носивост и отпорност на вода, плус широк корисни температура спектар на -65°C до +240°C. Препорачува за авиони тркала лежишта, моторот додатоци и воздухопловни конструкции за подмачкување, и за анти-триење лежишта оперативни при високи брзини и на високи или ниски температури.Aero Shell - 22 Маснотии Спецификации : UOM : Кертриџ Големина : 14 oz Испорака Тежина : 1lbs Производителот P/N : ASG-22-14 OZ Alt P/Ns : 22 CTG UPC : 021400565203 Воена Стандард : МИЛИ-PRF-81322 G.

Избор на купувачот..