• Ново
Mssoomm Топката Завртка SFU5010 RM5010 50mm со Нут (со Стандардни Крајот Обработка за Б.К/BF40), Должина 55.91 инчен / 1420mm за CNC Машина
zoom_in

Mssoomm Топката Завртка SFU5010 RM5010 50mm со Нут (со Стандардни Крајот Обработка за Б.К/BF40), Должина 55.91 инчен / 1420mm за

DEN 13562.40

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Топката завртка дијаметар : 50mm; Доведе / Височината : 10мм; Вкупна должина : 55.91 инчен / 1420mm; со стандардни крајот обработка за Б.К/BF40. Долг животен век време се должи на ниското ниво на триење, слабо функционирање на бучава.Без стап се лизга ефект, загрева помалку, намалување на возење моќ е потребно.Висок статичка и динамичка вкочанетост, висок и повеќе прецизното позиционирање.Мала почетна вртежен момент, можат да се применуваат со голема брзина и микро-хранење.Спецификации : Бренд : Mssoomm Manufacturing Процес : Валани Thread Precision : C7 Grade Material : GCr15 steel Model : SFU5010 This објектот вклучува : 1pcs Топката Завртка SFU5010 RM5010 50mm Должина 55.91 инчен / 1420mm (со Стандардни Крајот Обработка за Б.К/BF40) 1pcs Метал Deflector Ballscrew Nut Details : 1. Со топката движење, не индексирање појава на лизгање движење.2. Позитивни и негативни ротација, може да обезбеди лево и десно ротација задник, со висока прецизност за позиционирање.3. Апсорбираат шок, надоместоци за радијална, аголна и axial отстапувања 4. Правец на стрелките на часовникот и обратно од стрелките ротација карактеристики се исти.5. Шарки или stop-завртка за фиксно спојка, може да се обработуваат во согласност со барањата на клиентот.Прилагодлива должина : Ние може да обезбеди било колку што сакате и ве молиме да ги споделите со нас за тоа што должини се погодни за вас, тогаш ние ќе се пресметаат вкупните трошоци за вас, како е можно поскоро.Ако треба да се во согласност со вашите цртежи крајот обработка, ве молиме да ни кажете пред цел.Примена : Топката завртки се користи во автомобилската серво волан да се преведе ротари движење од електричен мотор за да axial движење на управувачот решетката.Поради своите мали триење влечете, тие исто така се користат во машина алатки, роботи и прецизност собранието опрема.Висока прецизност топката завртки се користи во steppers за полупроводнички законот за производство и така натаму.

Избор на купувачот..